Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU, EDİRNE’DE ZİYARETLERDE BULUNDU

HELVACIOĞLU, EDİRNE’DE ZİYARETLERDE BULUNDU
  • 01.11.2019
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bugün, Edirne Valisi Ekrem Canalp başta olmak üzere, Edirne’deki en önemli devlet kurumlarının yöneticilerini ziyaret ederek, Keşan’da yapılan, yapılması planlanan yatırımlar ile ilgili görüşmelerde bulundu.

Helvacıoğlu ilk olarak Edirne Valisi Ekrem Canalp’i ziyaret etti.

Ziyarette Mustafa Helvacıoğlu, Canalp’e Keşan’daki belediye çalışmaları ve gelecek projeleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Helvacıoğlu, “Edirne Valiliğimiz ile ilçemizin çözüm bekleyen sorunları ve hemşehrilerimizi rahatlatacak güzel adımları hep birlikte atacağız.” dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Valilik ziyaretinden sonra Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulunu ziyaret etti ve burada kurum müdürü Yusuf Şamiloğlu ile görüştü.

Tarihi ve medeniyeti yaşatan şeyin geçmişten kalan eserler olduğunu vurgulayan Helvacıoğlu, “Keşan’ımızda bulunan tarihi yapılarımızı Müdürümüz ile konuştuk. Kültür varlıkları olarak koruma altındaki 36 tescilli ve tarihi yapımız için görüşme sağladık. Geçmişimize sahip çıkıp, kültürel miraslarımızı geleceğimize en güzel şekilde bırakacağız.” dedi.

Mustafa Helvacıoğlu, bu ziyaretin ardından DSİ 11. Bölge Müdürü Nesip Özden’i ziyaret etti.

DSİ ziyaretinde, Erikli’ye su getirilmesi, Kadıköy, Kocadere, Dokuzdere baraj ve göletlerinin turizme açılması, Erikli’de bulunan göl ve deniz arasındaki kanalın Keşan Belediyesi tarafından işletilmesi, Keşan ve sahillerdeki derelerin ıslahı gibi birçok konu ile ilgili görüşme yaptı.

Mustafa Helvacıoğlu bu ziyaretin ardından Edirne’de Cuma namazı sonrasında AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ve ekibi ile buluştu.

Helvacıoğlu, İl Başkanı İlyas Akmeşe ile birlikte daha sonra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

Ziyarette; Keşan’daki spor tesisleri ile ilgili yenileşme, Ankara’dan gelecek destek ve hibelerin planlaması yapıldı.

Helvacıoğlu, yüzme havuzu, kapalı spor salonu gibi yatırımların Keşan’a kazandırılması için çalışmalarını yürüttüklerini kaydetti.

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Edirne’deki son ziyaretini İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Bülbül’e gerçekleştirdi.

İl Başkanı Akmeşe ile gerçekleştirilen ziyaretin sonuçlarının Keşan’a çok olumlu yansıyacağını aktaran Helvacıoğlu, bu ay sonunda olduğu gibi her ay sonunda Edirne’de bulunan bölge müdürlüklerini ziyaret edeceklerini, aylık planlamaları Edirne ile birlikte yaparak Keşan için daha hızlı çözümler üreteceklerini bildirdi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ