Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “KADINA ŞİDDET İNSANLIK SUÇUDUR”

HELVACIOĞLU: “KADINA ŞİDDET İNSANLIK SUÇUDUR”
  • 24.11.2021
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Helvacıoğlu’nun açıklaması şöyle: 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nü kutluyorum. Dini, dili, ırkı ve milliyeti ne olursa olsun; kadına karşı şiddet, çağdışılığın, insanlık dışılığın ta kendisidir.

Bizim medeniyetimiz, geleneğimiz, inancımız odur ki insanlar yaratılmışların en hayırlısı ve en mükemmelidir. Bu ölçekten baktığımızda değil kadına, çocuğa, erkeğe yaratılmışlara saygısızlık yapmak bizim inancımızla geleneklerimizle asla bağdaşmaz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ‘Hayatta gördüğünüz her şey kadının eseridir.’ diyor.

Kadına yönelik şiddet, tüm insanlığa karşı işlenen bir suçtur. Dünya genelinde kadına yönelik şiddet konusunda önemli ilerlemeler kat edilmiş olsa da fiziksel, psikolojik ve ekonomik şiddet devam etmektedir.

Kadına şiddeti bir suç olarak görüyoruz. Şiddete ‘sıfır tolerans’ diyoruz. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Çünkü kadını ezmek, ona zulmetmek ve hatta canına kıymak, ancak dini ve vicdani yoksunluk emaresidir. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nü kutluyor; tüm kadınlara sağlık, sıhhat, huzur, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ