Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “POLİS GÜNÜNE GİTMEYEN CHP, CAMİLERE HİÇ GİTMEZ”

HELVACIOĞLU: “POLİS GÜNÜNE GİTMEYEN CHP, CAMİLERE HİÇ GİTMEZ”
  • 16.04.2022
Reklam

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bugün düzenlenen basın toplantısında konuştu.

AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nda yapılan toplantı, saat 12.00’d başladı.

Toplantıda ilk olarak konuşan Gürcan Kılınç, Keşan’a gelen CHP Parti Meclis Üyesi Eren Erdem’in açıklamalarına cevap verdi.

“BİZLER VATAN DİYORUZ, SİZLER KOLTUK DİYORSUNUZ”

Erdem’in sözlerini eleştiren Gürcan Kılınç, şöyle konuştu: “Keşan’a hoş geldiniz, Türkiye’ye hoş geldiniz diyorum. Herhalde 20 yıldır Türkiye’de yoktunuz(!) Konuşmalarından biz öyle hissettik. Bizim liderimiz ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hep başkandı ve cumhurbaşkanı adayımızdır. Cumhur İttifakımızın destekleriyle, Cumhurbaşkanı adayı olduğunu herkes biliyor. Aslında adayını açıklayamayanlar sizlersiniz. Bizler dünyanın gerçekleriyle uğraşırken, sizler yalan siyasetinize yenilerini ekleyerek devam ediyorsunuz. Bizler vatan, ülke ve Türkiye diyoruz; sizler koltuk diyorsunuz. Sizler koltuk derdine düşmüşsünüz. Eğer böyle giderse, adaylarını açıklayamayacak. 7 ayaklı masa bir türlü oluşamıyor. Ne zaman ve nasıl oluşacak? Bakanlıkları paylaşamıyorlar. 7’nci ayakları olan HDP’ye hangi bakanlık verilecek? HDP’nin olduğu bir iktidarda, Türkiye’de nasıl sorunlarla karşı karşıya kalınacak? Saadet Partisi genel başkanı, 3’üncü ittifaktan bahsediyor. 7 ayaklı bu ittifakın dağılacağı gözüküyor. Eren beye siyaseti daha iyi takip etmesi gerektiğini tavsiye ediyoruz. Laf değil, icraat yapsınlar. Bizler de hepsini alkışlayalım. 30 yıldır yerelde neler yaptıklarını gördük, genelde ne yapacaklarını düşünemiyoruz.”

Türkiye’nin pandemi sürecinden diğer ülkelere nazaran %1,5 büyümeyle çıktığını dile getiren Kılınç, “Biz ayakları yere sağlam basan bir iktidarız. Cumhurbaşkanımızın nezdinden tüm dünyaya kanıtladık.” dedi.

“BU YATIRIMI SİZ ENGELLEYEMEYECEKSİNİZ”

Muhalefet temsilcilerinin Keşan’a gelebilecek devlet yatırımlarına engel olmaya çalıştıklarını vurgulayan Gürcan Kılınç, sözlerine şöyle sürdürdü: “Biz, yaşananlardan rahatsızız. Devletimizin yeni bir hükümet ve emniyet binası, nüfus müdürlüğü olmak üzere diğer kurumların yer alabileceği bir projesi vardı. Muhalefet temsilcileri, yer değişikliği konusunda zarar edileceği gerekçesiyle ret ettiler. Bu yeri devlete vereceksiniz ve bunun hiçbir zararı yok. Devlet bir yatırım yapmak istiyor ama siz bunu ret ediyorsunuz. Devletimiz, her türlü desteği sunuyor. Keşan’da meydan projesi yapılacak ve bunun maliyeti 100 milyon TL’dir. Siz, 3-5 milyondan bahsederken, devlet 100 milyonluk yatırım yapıyor. Bu yatırımı siz engelleyemeyeceksiniz. Biz çalışmaya devam edeceğiz. Durmak yok yola devam diyoruz. Pamdemi sürecinde hiç durmadık ve yatırımlarımız devam ediyor. Genel ve yerelde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cumhur İttifakı olarak, dimdik ayaktayız.”

Kılınç, İnan ve Helvacıoğlu toplantının devamında basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı.

“Keşan Belediyesi’nin imkânlarıyla yapılan Ramazan ikramlarının, AK Parti’nin gençlik kolları ve Cumhur İttifakı’nın ikramıymış gibi gösterilmesi konusundaki eleştirilere ne söylemek istiyorsunuz?” şeklindeki soruya cevap veren Gürcan Kılınç, şöyle cevap verdi: “Keşan’da 11 mahalle var. İftara, tüm Keşan davet edilmiştir. Ramazan ayının siyaseti olmaz. Günlük en az 1000-1700 kişi iftara gelerek orucunu açıyor. Burada bir siyaset yok. Tüm siyasi partiler davet ediliyor ama katılmıyorlar. Neden katılmadıklarını bilmiyorum. Herkes bir araya gelsin. Bizim amacımız, eski gelenekleri yerine getirmektir.”

“POLİS GÜNÜNE GELMEYEN CHP, CAMİ ÖNLERİNE GELEMEZLER”

Aynı soruyu sert bir dille cevaplayan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da şunları aktardı: “İftarlar, Keşan Belediyesi tarafından yapılıyor. Cami ziyaretleri ve tatlı ikramları da belediye tarafından yapılıyor. Bunlar Keşan Belediyesi’nin kasasından karşılanıyor. Sadece bir gece AK Parti’nin gençlik kolları gelerek, bizlere yardımcı oldu. Başka bir akşamda CHP’lileri bekliyoruz. Bu herkesin iftarıdır. 30 yıldır CHP’nin kadın ve gençlik kolları bayraklarla gezdiler. CHP’nin bayraklarını belediye satın almış, faturaları var. Polis gününe gitmeyen CHP, camilere hiç gitmez. Polis gününe gelmeyen CHP, cami önlerine gelemezler. Cesaret edemezler. Onlar gitmiyorsa, biz gidiyorsak neden sırıtıyor ki? İftarlara ve etkinliklere neden katılmıyorsunuz. Polise neden kıymet vermiyorsunuz? Polis gününe gitmeyen CHP, polis binasına hayır demesi aşikardır. CHP bir tane programa katılmıyor. Böyle muhalefetlik olmaz, sahaya insinler. Onlarda gelsinler, kardeş kardeş Ramazan dayanışmasında CHP’li, AK Partili, İYİ Partili ve MHP’li gençlerimiz hep birlikte dağıtım yapalım. Güzel bir görüntü verelim.”

Yeni Mahalle mevkiinde faaliyet gösteren taş ocağında yapılan patlatma konusunda sorulan soruya cevap veren Mustafa Helvacıoğlu, “Valimizle, vekilimizle, sizinle, BOTAŞ’la gerekli istişareler yapıldı. Bayramdan sonra onları orada görmeyeceğiz. Eğer yine faaliyet gösterirse, biz gidip orada bayrak kaldıracağız, makineleri durduracağız. Bazıları yaşananları çok abartıyorlar. Kıymet kopmuyor. Siyasi fırsatlara çevirenler var.” dedi.

“HAYIR DİZİSİ DEVAM EDİYOR”

“Takas yapılırsa, Keşan Belediyesi’nin mevcut hükümet konağı ve emniyet müdürlüğünün bulunduğu alanla ilgili herhangi bir projesi var mı?” şeklindeki soruya cevap veren Helvacıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Takas işine, CHP ve İYİ Parti hayır dediler. Bırak belediye zarar etsin ama Keşan kazansın. Çok güzel bir meydan olacaktı. Yapmayalım inşaat. Son mecliste, eski Köy Garajı’nın olduğu yer, ticaret alanıydı. Biz orayı kaybettik. Mehmet Özcan döneminde oraya kocaman bina projeleri olmuş. Orası meydan olmamış. Kocaman inşaat alanı olmuş. Cumhur İttifakı olarak, inşaat olmasın, meydan olsun dedik. Bu meclis, ticaret alanını iptal etti. İYİ Parti, sıcak bakıyordu ama CHP’nin aklına uydular ve hayır yönünde oy kullandı. 17 milyon TL uğruna kayıp yaşandı. Yargılanırız diyorlar. El kaldırmayın, biz kaldıralım ve biz yargılanalım. Devlete mal satılıyor. Kimseyi kandırmaya çalışmasınlar. Burada siyasi kurnazlık var. Keşan’a yatırımın gelmesini istemiyorlar. Hayır dizisi devam ediyor. Keşan’a huzurevi yapılmak isteniyordu ve bizim arsamızı istiyorlardı. Kasaya 6 milyon para girmesin, yollar yapılmasın ve Cumhur İttifakı harcamasın diye, hayır denildi. Huzurevi, İpsala ve Uzunköprü’ye yapıldı. Özel arsa bulmaya vakitleri yoktu. 3 yıldır bir proje olmadığı gibi 30 projemizi de iptal ettirdiler. Bunlar Keşan’a yakışmıyor. Keşan’ın gelişimini durduramayacaksınız. Halkın belediye karşı bakışı olağanüstü. İftar gezilerinde, CHP’liler bize daha çok sahip çıkmaya başladı.”

“CUMHUR İTTİFAKI’NIN ADAYI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda sorulan soru üzerin konuşan MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan da “Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin dediği gibi Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’dır. İftarlara gittiğimizde biz bu partiliyiz demiyoruz ve sadece insanların elini sıkıyoruz ve Ramazan’ını kutluyoruz. Bunun siyasi hale getirilmesi üzücüdür. Hepimiz Keşan’da yaşıyoruz ve Keşanlıyız. Hiç bunlara gerek yoktur.” diye konuştu.

“İFTARIMIZA, CHP VE İYİ PARTİ’Yİ DAVET EDİYORUZ”

Toplantıda sonunda yeniden konuşan Mustafa Helvacıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “İftarımıza, CHP ve İYİ Parti’yi davet ediyoruz. İlk gideceğimiz camide hep beraber olalım. Gelin kucaklaşalım. Ramazan’ı dayanışma içerisinde karşılayalım. Gelin, herkese örnek olalım.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ