Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “TEMİZ BİR KEŞAN’DA YAŞAMAK İSTİYORSAK, HEPİMİZİN YAPACAĞI ŞEYLER VAR”

HELVACIOĞLU: “TEMİZ BİR KEŞAN’DA YAŞAMAK İSTİYORSAK, HEPİMİZİN YAPACAĞI ŞEYLER VAR”
  • 05.01.2021
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bugün Kunduracılar Çarşısı’nda, Keşan Belediyesi’nin çevreci örnek uygulamalarından olan Çöp Taksi hizmeti ile ilgili açıklama yaptı, sonrasında esnaftan topladığı çöpleri çöp taksiye attı.

Saat 12.00 sıralarında başlayan açıklamada, Temizlik İşleri Müdürü Mücahit Erdoğan ile yürütülen çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapan Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi’nin temizlik ve çevreci uygulamalar konusunda da örnek hizmetlere devam edeceğini dile getirdi.

Mustafa Helvacıoğlu, vatandaşların da Keşan Belediyesi’nin temizlik uygulamalarına destek olmasını çöpü gelişi güzel yere değil çöp kutularına atılmasını istedi.

Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Temiz bir Keşan’da yaşamak istiyorsak hepimizin yapacağı şeyler var. Keşan hepimizin, korumak da hepimize düşüyor. Evlerimizde çöpü nasıl yere atmıyorsak, sokaklarımızda da çöpü yere atmamalıyız.”

Her geçen gün hayata geçirilen yeni bir uygulama ile temizliğe verdiği önemi ortaya koyduklarını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, “Bir süre önce Keşan’ımızı çöp taksi ile tanıştırmıştık, büyük beğeni toplayan çöp taksi hizmetimizi daha da çok vatandaşımıza ulaştırmak için kolları sıvadık. Müzikli tanıtım filmimizi hafta sonu sosyal medya hesaplarımızdan paylaştık. Çöp taksimizin üzerinde bulunan hoparlörlere tanıtıcı müzik koyduk. Artık vatandaşlarımız çöp taksi yaklaşırken üzerinde yayınlanan müzik sayesinde çöplerini hemen çıkarıp çöp taksimize verecekler. Minyatür yapısı sayesinde çok daha hızlı hareket eden çöp taksimiz büyük araçların giremediği dar sokaklara da rahatlıkla girebiliyor. Günlük 10 – 15 ton arası çöp taşıyor. Ana arterlerdeki çöp konteynerlerinde biriken çöplerin alınması açısından da çöp taksi oldukça yardım sağladı. Vatandaşlarım; evinin, sitesinin, dükkanının önüne zamansız çıkarılan çöpler veya cenaze, düğün, mevlit gibi özel kutlama programlarında rutin dışı oluşan çöpleri 153 Beyaz Masa’yı arayarak bildirimde bulunduğunda, çöp taksimiz, hemen o bölgeye gidip bu çöpleri ve atıkları alıyor. Çöp taksi toplanan çöpleri çöp kamyonlarına aktararak görevine devam ediyor.” dedi.

Çöp taksi uygulamalarını geliştirerek temizlik uygulamalarında da Keşan’ı ileriye taşımak için çalışmalarının devam ettiğine işaret eden Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Atık ayrıştırma ve hızlı çöp toplama hizmeti için pet taksi, cam taksi, evsel atık çöpleri için de hızlı çözümler üretme yolundayız. Keşan’ımızı gelecek nesillere daha da temiz ve çevreci kent olarak taşımak için üzerimize düşen tüm sorumlulukları ve daha fazlasını hayata geçiriyoruz. Çöp taksimiz sürekli olarak cadde ve sokaklarımızda seyir halinde, vatandaşlarımız 153’ü arayarak çöplerinin alınmasını isteyebilirler. Daha temiz bir çevre bilinciyle, gelecek nesillere daha temiz bir Keşan bırakmak için ‘Atmazsan Batmaz’ diyoruz.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ