Reklam
Reklam

HERKES EVİNE YAKIN PAZARA GİDECEK

HERKES EVİNE YAKIN PAZARA GİDECEK
  • 05.05.2021
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bugün gerçekleştirilen Keşan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu  toplantısı sonrası, ilçedeki pazar yerlerinin kurulmasıyla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Keşan Hükümet Konağı önünde yapılan ve saat 15.30 sıralarında başlayan açıklamada; Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Esnaf Odası Başkanı İbrahim Aldanmaz ile Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz da hazır bulundu.

Pazaryerlerinin açılması konusunda Keşan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu olarak Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz’ın önderliğinde toplandıklarını belirten Mustafa Helvacıoğlu, “Oda Başkanımız, Zabıta Müdürümüz ile toplantıya katıldık. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararıyla; 8 Mayıs 2021 Cumartesi günü Keşan’da sebze ve meyve pazarı kurulacak. Mücavir alanlarımız Erikli ile Yayla’da ve Paşayiğit Mahallemizde, İspat Camii Mahallemizde Perşembe Pazarı’nın, Çarşamba Pazarı’nda, Salı Pazarı’nda ve Çok Amaçlı Pazaryerimizde Keşan Halk Pazarı’nda meyve-sebze pazarımız kurulacak. Pazarlarımızdaki tezgah sayıları 100’ü geçmeyecek. Yani Cumartesi günü şehrimizin 7 noktasında pazar kurulacak. Köylerimize araçlar gidecek ve köy meydanlarında satış yapabilecek. Pazarcılarımız Enez ve İpsala’ya da gidebilecek. Pazara gidecek olan vatandaşlarımız tam kapanmadan muaf olacak. Bu konuda sorun yok. Ancak tam kapanma kapsamında kapalı olan iş yerlerimiz açık olmayacak. Altını çiziyorum sadece sebze-meyve tezgahları açık olacak. En fazla 100 tezgah açılacak. Bayram öncesi pazar kurulup-kurulmayacağı konusu yine kurul olarak görüşülecektir. Denetim noktasında kolluk kuvvetlerimiz çok sıkı önlemler alacak. Herkes ikametine en yakın pazara gidecek. Yoğunluk oluşmasın diye tüm semt pazarlarını aynı anda açıyoruz. Koronavirüs konusunda tedbirlere uyalım. Lütfen pazaryerlerinden alışverişimizi tamamlayıp hemen ayrılalım. Zor günler geçiyoruz. Bu zor günleri de hep birlikte aşacağız.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ