Reklam
Reklam

HERKES YÜKSEK RİSK ALTINDA…

HERKES YÜKSEK RİSK ALTINDA…
  • 02.04.2020
Reklam

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, tüm dünya ile birlikte Türkiye’yi de etkisi altına alan Corona Virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle, bir an önce Keşan’a girişlerin kapatılması istendi.

“Açıklamada, “Kıymetli hemşerilerimiz, saygıdeğer Keşan kamuoyu; hepimizin bildiği üzere, son günlerde dünyanın ve ülkemizin gündemi, birincil ve en önemli konusu olan, uzmanların da son on yılların en büyük sağlık sorunu olarak nitelendirdiği ve buna ek olarak; Dünya Sağlık Örgütü’nün ‘Pandemi’ yani kıtalararası düzeyde görülen ve etkisi büyük ve tehlikeli salgın ilan ettiği ‘Kovid-19’ bir diğer adı ‘Corona virüsü’ ile mücadele ve tedbirler kapsamında Keşanlı hemşerilerimizin gösterdiği hassasiyet ve gayret takdire şayandır. Şehrimizde yaşayan önemli bir çoğunluk kendi sağlığı ve sevdiklerinin sağlını gözeterek, uyarı ve önlemlere riayet etmektedir. Ayrıca bu tespitleri yaparken olağanüstü mücadele veren sağlık çalışanlarımıza mevki ve makam gözetmeksizin, baş hekiminden ambulans şoförüne, temizlik ve güvenlik personeline kadar vermiş oldukları kahramanca mücadeleyi, tüm vatan sathında görüldüğü gibi bizlerde görmekte ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’ya ve beraberinde tüm sağlık personeline şükran ve minnet duygularımızı saygıdeğer Keşan kamuoyu önünde bir kez daha ifade etmekten onur duyarız.” denildi.

“HERKES YÜKSEK RİSK ALTINDA”

Keşan Belediyesine de teşekkür edilen açıklamada, şunlar ifade edildi: “Konunun aciliyetinin ortaya çıkmasından itibaren verilen mücadelede Belediye Başkanı Sayın Mustafa Helvacıoğlu ve tüm ilgili birim amirlerine ve personeline gayretlerinden ötürü teşekkür eder, ihtiyaç duyduklarında meclis üyelerimiz, yönetim kadromuz ve gençlik kollarımızla kısaca tüm neferlerimiz ile birlikte virüs ile mücadele kapsamında belediyemizin yanında olmaktan onur duyacağımızı bir kez daha belirtmek isteriz.

Kovid-19 ile ilgili Keşan’da verilen mücadele kapsamında tavsiye niteliğinde belirtmek istediğimiz hususlardan biri; genel olarak olumsuz anlamda etkileneceğimizi öngördüğümüz, bize göre en yumuşak tarafımız olan, gerek şehrimizde yaşamayıp (mesleki açıdan ya da okumak, çalışmak için gitmiş) dışarıdan buraya gelen Keşanlı hemşerilerimiz, gerekse sahillerimizde mülk edinmiş İstanbul’dan ya da herhangi bir şehirden Keşan’a gelen vatandaşlarımıza çağrımızdır; aileniz ve sevdikleriniz başta olmak üzere herkes yüksek risk altındadır. Bölgemizi seven kendini buralara ait hisseden herkese naçiz tavsiyemiz, durum kontrol altına alıncaya kadar ne olur mümkün ise Keşan’a gelmeyin diyebilmeliyiz. Resmi olarak böyle birşey söyleme hakkımız yok bunun da bilincindeyiz. Lakin dışarıdan gelen her birey, potansiyel bir virüs taşıyıcısı olabilir gerçeğini göz ardı etmememiz gerektiğini bize bir kez daha hatırlatıyor. Bir kez daha çağrımızı yineliyoruz. Bu şehri gerçekten seviyorsanız, bir süre bu şehirden, ailenizden ve sevdiklerinizden uzak durun. Aksi halde farkında olmadan vereceğiniz zararın boyutları, ileride hiçbir pişmanlık ölçüsü ile ifade edilemeyecektir.”

“DIŞARIDAN GİRİŞLER BİR AN ÖNCE KAPATILSIN”

Açıklama, şöyle devam etti: “Şehrimizi yöneten mülki amirlerimizden Keşan’ımız ile ilgili ivedilikle alacakları karar olarak, özellikle dışarıdan şehrimize girişlerin kapatılmasını, mümkünse şehirden çıkışların da emniyet ve jandarma teşkilatımızın koordineli çalışmaları neticesinde kendi güvenlik izolasyonunu oluşturmamız fikrini bir an önce  İYİ Parti Keşan ilçe Teşkilatı olarak talep ediyoruz. Bu şehirde aynı havayı soluyan ve siyasi düşüncesi ne olursa olsun, hemşeri hukukumuz gereği saygıdeğer Keşan kamuoyunu talebimize destek olmaya, birlik olmaya çağrımızdır. Saygılarımızla…”

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ