Reklam
Reklam

HERSEKZADE AHMET PAŞA CAMİSİ RESTORE EDİLECEK

HERSEKZADE AHMET PAŞA CAMİSİ RESTORE EDİLECEK
  • 21.01.2022
Reklam

Keşan’da bulunan Hersekzade Ahmet Paşa Camisi restore edilecek.

Konuyla ilgili olarak Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, bugün basın açıklamasında bulundu.

Cuma namazı sonrası cami bahçesinde açıklamada bulunan Başkan Helvacıoğlu, caminin 1511 yılından bu yana 511 yıldır hizmet verdiğini söyledi.

Caminin kapsamlı bir restorasyon sürecinden geçeceğini anlatan Başkan Helvacıoğlu, şöyle konuştu: “Camimizin restorasyonunun zamanı gelmişti. Sadece modern değil, tarihi ruhuna uygun yapısıyla yeni bir restorasyon çalışması için Cumhurbaşkanımıza, Kültür ve Turizm Bakanımıza, milletvekilimize, Vakıflar Genel Müdürümüze, Vakıflar Bölge Müdürümüze kadar çalışmalarımızı sunduk. Keşan için hayırlara vesile oldu ve 2022 yatırımına aldırdık.”

Müftü Mehmet Yiğit de uzun süredir caminin restorasyonunu beklediklerini dile getirdi.

Çalışmalar kapsamında caminin geçici olarak ibadete kapatılacağını aktaran Yiğit, “Rabbim daha güzel bir şekilde buluşmayı nasip eylesin. İbadetlerimizi yakında bulunan Hacı Mehmet Ağa Camisi’nde yapacağız. Cemaat ibadetleri de orada devam edecek. Restorasyon süresi içerisinde camimizde ezan okunmaya devam edecek. İnşallah en yakın zamanda kazasız belasız bu eserin de tamamlanarak ibadete açılmasını diliyorum.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ