Reklam
Reklam

HİPERAKTİF BAŞKANIMIZ OLUNCA!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 14.07.2021

Keşan Atatürk Stadı’ndan sökülerek, bir de üstüne Bursa Büyükşehir Belediyesinden getirilen özel araçlarla Yeni Mahalle’ye dikilen ağaçları gidin de görün!.. Ahı gitmiş vahı kalmış!.. Törenle söktüler, törenle diktiler, canım ağaçların içine ettiler!.. Ağaçlar yerini mi sevmedi, yeri uygun mu değildi bilemem ama plansız programsız yapıldığı da besbelli!..

Keşan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu, hepimizin de bizzat şahit olduğu üzere hiperaktif bir yönetici… Yerinde duramıyor, dur durak bilmiyor!.. Hâl böyle olunca da dikkati dağılıyor… Anneler Günü’nü itfaiyenin merdivenine çıkarak kutladı, Keşan’da ne kadar düğün, sünnet, nişan cemiyeti varsa katıldı, o da yetmedi doğum günü partilerine yetişti, ama o da yetmedi evlilik yıldönümü kutlamalarına iştirak etti, sıra kısmetse Baby Shower partilerine katılmaya geldi!.. Cenaze, taziye, hasta ziyaretlerinde de rekor kırdı, Guinness Rekorlar Kitabına adını yazdırmaya az kaldı!..

Tabi ki tüm bunlara can dayanmaz, canı dayanamayacağı gibi asli görevlerine de odaklanamaz… Nitekim de öyle oluyor… Daldan dala atlamaya çalıştığı için dikkatini toplayamıyor, ani kararlar veriyor, hemen olsun istiyor, aksi oldu mu asabileşiyor, asabileşti mi daha da yanlış yapıyor, en önemlisi de kendini gereksiz yoruyor!..

Sayın Başkanım… Az biraz durun, yerinizde oturun, podyumdan inin, lüzumlu işlerin takibine girin!.. Boş yere de yüzünüzü eskitmeyin!..

Ha bi ara düğün, dernek, doğum günü, taziye ziyaretlerinden vakit kalırsa, Yeni Mahalle’deki ağaçları da ziyaret edin… Hepsi hastalanmış, ‘Başkanım bizi ziyarete gelmedi’ diye ağlamaya başlamış… Size selam söylediler, ziyarete beklediklerini iletmemi istediler… Giderken hediye götürmeyi unutmayın da gönüllerini alın bari!.. Benden söylemesi gari!.. Yakında kuşlar, böcekler, doğadaki tüm canlılar alınacak, ‘ziyaretime gelin de gelin’ diye tutturacak!..

O nedenledir ki; her şeyi bir kararı vardır… Fazlası adamı bayıltır!.. Saygılar benden size, hiperaktifliği üzerinizden atmanız dileğiyle…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ