Reklam
Reklam

HÜSEYİN ÇAKMAK, MEVCUT EKİBİYLE YENİDEN ADAY…

HÜSEYİN ÇAKMAK, MEVCUT EKİBİYLE YENİDEN ADAY…
  • 12.01.2022
Reklam

Keşan Lokantacılar Kahveciler ve Otelciler Esnaf Odası Başkanlığına yeniden adaylığını açıklayan Başkan Hüseyin Çakmak, bugün düzenlediği basın toplantısında listesini tanıttı.

Saat 14.00 sıralarında başlayan basın toplantısında, listesindeki çalışma ekibini tanıtan Çakmak, “Mevcut ekibimizle yeniden göreve talibiz.” dedi.

Fotoğraf çekiminin ardından konuşma yapan ve 16 Ocak 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek genel kurulda yeniden göreve talip olduklarını açıklayan Hüseyin Çakmak, “Pazar günü saat 10.00’da Keşanspor Düğün Salonu’nda genel kurulumuzu gerçekleştireceğiz. Tüm üyelerimizi genel kurulumuza davet ediyoruz.” dedi.

“BU SÜREÇTE ESNAFIMIZIN YANINDA OLDUK”

45 yıllık esnaf olduğunu vurgulayan Çakmak, şunları söyledi: “2019 yılının son aylarında COVİD-19 salgınını duyduğumuzda, geçmişte yaşanan domuz gribi ve kuş gribi gibi çabuk geçiştirileceği düşünülüyordu. Fakat, Mart 2020’ye gelindiğinde hastalık çok ciddi bir hal aldı. Yaşanan salgın genç, ihtiyar demeden ölümler yaşanmaya başladı. Ülkemizde de bir takım tedbirler alınmak zorunda kalındı. Hıfzıssıhha Kurulumuz ve Bilim Kurulumuzun aldığı karar neticesinde kahve, içkili işletmelerimiz kapanmak zorunda kaldı. Ama dünyada her şeyden önemlisi insan sağlığıdır. Bizler de bu süreçte esnafımızın yanında olduk. Yaşanan COVİD-19 sorunu halen devam etmektedir. Bu sorun çözülebilmiş değil. Yetkili kurumların bizlere gönderdikleri yasaları ve kuralları, esnafımıza anında bilgilendirdik. Esnaflarımız bu süreçte, mağduriyet yaşandı. Yaşanan süreçte, çay ocakları işlerini sürdürebilmeye çalıştı. Fırıncılarımız, börekçilerimiz, pastanelerimiz paket servisi yaparak hizmetlerini sürdürmeye çalıştı. En azından evlerine ekmek götürecek kadar kazanç elde edebildiler. Gelirleri %20 seviyesine kadar düştü. Birçok işletmemiz kapanmak zorunda kaldı. Belediye başkanımız ve Valimizle sürekli diyalog halindeydik. Gelen dezenfektanları ve malzemeleri, üyelerimize dağıttık. Esnaflarımızı bu süreçte, belediye başkanımız ve ilçe sağlık temsilcileriyle birlikte hijyen konusunda bilgilendirdik.”

“DESTEK ÜYELERİMİZDEN, HİZMET BİZDEN”

Seçimdeki listelerinin pembe olduğunun altını çizen Hüseyin Çakmak sözlerini şöyle tamamladı: “İşletmelerin kapandığı süreçte, milletvekilimiz, belediye başkanımız, zabıtamız ve esnaflarla birlikte toplantı düzenlendi. Tüm yetkili kurumlar, esnaflarımızın yeniden işlerini sürdürebilmeleri için gerekli işlemleri hızlandırdılar. Basit usuldeki esnaflarımızdan 8 ay boyunca muhasebe ücretlerini almayarak, bir nebzede olsa katkı sunmaya çalıştık. Aidatlar konusunda ise olandan alındık, olmayandan almadık. Bu süreci, dayanışma içerisinde sürdürmeye çalıştık. Her zaman esnaflarımızın yanındayız. Bu dönemde yeniden göreve talip olduk. Artık, üyelerimizin takdiridir. Üyelerimizin takdir edip, bize destek vermelerini bekliyoruz. İnşallah bütün sorunları yasalar çerçevesinde, yönetimimizle çözmeye çalışacağız. Destek üyelerimizden, hizmet bizden.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ