Reklam
Reklam

“İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ HERHANGİ BİR TACİZ YAŞANMAMIŞ”

“İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ HERHANGİ BİR TACİZ YAŞANMAMIŞ”
  • 29.06.2022
Reklam

İpsala Kaymakamlığı, ilçede yaşanan genç bir kızın mülteciler tarafından sözlü taciz ve takip edilmesi olayıyla ilgili açıklamada bulundu.

Konu hakkında yapılan açıklamada taciz ve arbede yaşanmadığı bildirildi.
İddiaya göre; İpsala’da düzensiz göçmenlerin sözlü tacizine maruz kalan genç bir kız kaçarak kahvehaneye sığınmış ve çevredekilerden yardım istemiş.

İddia edilen olayla kamuoyunda büyük tepki yarattı.

Konu ile ilgili olarak İpsala Kaymakamlığı’ndan açılama yapıldı.

Gazete Saros’un ‘İpsala’da Mülteciler Tarafından Taciz Edildiği İddia Edilen Genç Kızı, Emekli Polis Kurtardı’ başlıklı haberine istinaden yapılan açıklama şöyle:
“Konuyla ilgili şahısların bilgisine başvurularak, kamera kayıtları incelendikten sonra yapılan tespitlere göre; 28.06.2022 günü saat 17:53 sıralarında İpsala İlçemiz Bayrambey Mahallesi, Kızılay Sokak üzerinde tek başına yürüyen 21 yaşındaki bayan (A.T.), sokakta yürüyen 2 erkek şahsın kendisini takip ettiğini düşünerek tedirgin olmuş, sokak üzerindeki kahvehaneye giderek konuyu orada bulunan emekli polis memuruna (B.T.) anlatmıştır. Emekli polis memuru, iddiaya konu ilgili şahıslarla görüşerek, takip veya taciz durumunun olmadığını öğrenip, şahısları olay yerinden uzaklaştırmıştır. Haberde iddia edildiği gibi sözlü veya fiziki herhangi bir taciz olmamış ve arbede yaşanmamıştır.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ