Reklam
Reklam

İHTİYAÇ SAHİBİ 2 ENGELLİ VATANDAŞA TEKERLEKLİ SANDALYE BAĞIŞLANDI

İHTİYAÇ SAHİBİ 2 ENGELLİ VATANDAŞA TEKERLEKLİ SANDALYE BAĞIŞLANDI
  • 07.11.2019
Reklam

Keşan Engelliler Derneği tarafından, dün, ihtiyaç sahibi 2 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye hediye edildi.

Keşan Engelliler Derneğinde saat 11.00’de düzenlenen törenle, hayırseveri vatandaşın bağışladığı sandalyeler, Dernek Başkanı İsmail Büyükkayhan tarafından Hatice Yağcı ve Hasan Korkmaz’a verilmek üzere yakınlarına teslim edildi.

Yağcı ve Korkmaz’ın yakınları, hem hayırsevere vatandaşa hem de dernek yönetimine teşekkür etti.

Keşan Engelliler Derneği Başkanı İsmail Büyükkayhan, tekerlekli sandalye teslim törenin ardından basın açıklaması da yaptı.

Büyükkayhan, Engelliler Ormanı projesi kapsamında gerçekleştirilecek ve daha önce duyurdukları 11 Kasım 2019 tarihinde yapılacak ağaç dikim töreninin, bazı nedenlerden dolayı Dünya Engelliler Gününe de denk gelen 3 Aralık 2019 tarihine ertelendiğini de bildirdi.

İsmail Büyükkayhan, engelliler arasındaki kopukluklara da dikkat çekerek, “Bunun nedenini bilmiyorum ama sivil toplum kuruluşları ve kurumların aynı konularda müşterek çalışmaları gerektiğine inanıyorum. Herkes kendine göre bir yol çizip gidiyor. Belediye Başkanımız engelliler ile ilgili yardımda bulunmak istiyor. Belediye encümeninde bir engelli komisyonu var. Bu engelli komisyonumuz ayda bir kez sivil toplum kuruluşları ve kurumları toplayarak, engellilerle ilgili problemleri ortak ele alıp, çözümleme yoluna gidilmesini öneriyorum. Böylece Belediye Başkanımıza da isteklerimizi iletmemiz daha kolay olacağı gibi yapılması da daha mümkün olacak.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ