Reklam
Reklam

İLK BAĞIŞ, MURAT ARIKAN VE ORKUN ÖZKAYA’DAN GELDİ

İLK BAĞIŞ, MURAT ARIKAN VE ORKUN ÖZKAYA’DAN GELDİ
  • 21.10.2020
Reklam

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) ile Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen “Uzaktan Eğitime Sen de Yakından Destek Ol” kampanyasıyla, özellikle kırsal bölgelerde bulunan ve bilgisayarı olmadığı için uzaktan eğitim alamayan çocuklar için köy okullarına bilgisayar bağışında bulunulacak.

Bugün Keşan TSO’da düzenlenen basın toplantısında, eğitime büyük destek olacak projeyle ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

MURAT ARIKAN…

Saat 13.00 sıralarında başlayan toplantıda konuşan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Arıkan, “Pandemi nedeniyle okullardaki yüz yüze eğitim, yerini online eğitime bırakmış durumda. Online eğitimin alt yapısı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan EBA programı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte milyonlarca öğrencimiz EBA programı üzerinden eğitim görmektedir. EBA sistemini kullanmak için evinde bilgisayar, internet ve gerekli alt yapısı bulunmayan ve durumu uygun olmayan öğrencilerimizin sorunsuz olarak eğitimlerine devam edebilmeleri ve EBA programını kullanabilmeleri için başlattığımız <Uzaktan Eğitime Sen de Yakından Destek Ol> kampanyamıza bugün itibari ile başlatmış bulunmaktayız.” dedi.

“ÖĞRENCİMİZİN EĞİTİMLERİNE DESTEKTE BULUNMUŞ OLACAKSINIZ”

Sözlerinin devamında oda üyelerine ve Keşan halkına seslenen Arıkan, şunları ifade etti: “Evlerinizde ve iş yerlerinizde kullanmadığınız masaüstü ve dizüstü bilgisayar, monitör, bilgisayar kasaları ya da parçaları, tablet, klavye, modem ve elektronik vb. cihazları bizlere getirerek birçok öğrencimizin eğitimlerine sorunsuz bir şekilde devam edebilmelerine destekte bulunmuş olacaksınız.

Bağışlayacağınız cihazların gerekli tamir ve tadilatı Keşan Mesleki ve Anadolu Lisesi – Bilişim Teknolojileri Bölümü tarafından yapılarak, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi okullara, evlerinden eğitime devam eden öğrencilerimize ve köy okullarına çalışır vaziyette teslim edilecektir.”

Eğitimin devam edebilmesi için kampanyayı çok önemsediklerini dile getiren Murat Arıkan, kampanyaya bir bilgisayar kasası ile destek verdiğini vurguladı.

ÖZKAYA: “KULLANMADIĞINIZ MALZEMELER, ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR”

Arıkan’dan sonra konuşan Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya, birçok evde kullanılmayan bilgisayar ya da tablet gibi elektronik aletlerin olabileceğine dikkat çekerek “Bizim işin önem arz etmeyen ve bu nedenle kullanmadığımız bu malzemeler, köylerdeki çocukların eğitimi için çok önemlidir. Ben ayrıca bölgemizdeki bilgisayar firmalarına da seslenmek istiyorum. İşyerlerinizde bu tür malzemeler olabilir; sizleri de kampanyamıza destek olmaya bekliyoruz. Odamız ile irtibata geçerseniz, gelip bu tür malzemeleri yerinizden alabiliriz. Keşan halkımızın da bu kampanyaya destek vereceğine inanıyorum. Murat Arıkan Başkanımız, bir bilgisayar kasası bağışında bulunmuştu ben de bir monitör bağışında bulunmak istiyorum.” şeklinde konuştu.

SERKAN PALABIYIK…

Toplantıda son olarak konuşan Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Serkan Palabıyık da düzenlenen kampanyanın eğitim için çok önemli olduğunu ifade ederek, “Keşan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerimiz ile onarım ve program yükleme konusunda destek vereceğiz. Böyle bir proje yaptığınız için sizlere çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ