Reklam
Reklam

İLKİNDEN KURTULAMADAN, İKİNCİ DALGA DAYANDI KAPIYA!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 02.08.2020

Pardon ya, Corona Virüsü (COVİD-19) salgını bitti de bizim mi haberimiz yok!.. Her akşam Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan veriler uydurma ve bizi mi kandırıyorlar!.. Neden hâlâ birçok işletme açık değil? Neden bu insanların ekmek parası ile oynuyorsunuz? Neden hâlâ bazı yerlerde kısıtlamalar devam ediyor? Neden kurallara uymadığı için bugüne kadar birçok vatandaşımıza ceza kestiniz? Neden aylarca bizi içeri tıktınız?

Evet haklısınız, gerekçeleriniz vardı, bizim sağlığımızı düşündünüz ve bazı kuralları koyup, uygulamamızı istediniz… Bizler de sabırla uyguladık… Esnaf kepenk kapadı ve hâlâ birçoğunun kapıları kapalı… Kahvehaneler açık ama oyun (okey vb.) oynanmıyor lakin sahillerde öpüşmek kucak kucağa oturmak serbest!.. Ekmekler açıkta satılamaz ama gelin görün ki sahillerde poşetli bir yana aynı ekmeği beki 100 kişi elliyor!.. Marketlerde herkes maskesiz!.. Sosyal mesafe kuralı mı, şaka gibi bir şey!.. Acep sahillere Corona’nın girişini yasaklandı da ondan mı bu rehavet!.. Bütün dünyayı geziyor ancak ne hikmetse Saros Körfezi’ndeki sahillere giremiyor!.. Vay be… Bunca zaman bizi kandırdınız demek!.. Bari baştan söyleseydiniz de, tüm Türkiye’yi Saros Körfezi’ne davet ederdik, ‘Corona bizim buraya uğramıyor!’ derdik… Bu kadar can kaybı da vermezdik!..

Ha bi de şunu da deyivereyim de rahatlayayım ben de… Bu kadar kuralsızlık içinde hâlâ kurallara uymaya çalışan vatandaşlarımız da ‘ezik’ muamelesi görüyor sahillerde!.. ‘Sosyal mesafe ve maske’yi hatırlattığımız da, bir sopa yemediğimiz kalıyor etrafta!.. Kurallara uyana enayi gözüyle bakıyorlar, bol bol dalga geçiyorlar!..

Ve son olarak… Sayın ilgililer… Günlük vaka sayıları 1.000’e dayandı… Daha ilkinden kurtulamazken, ikinci dalga kapıya dayandı… Ancak bunun sorumlusu kurallara uymayanlar değil, kural koyup da yarım yamalak uygulatmaya çalışanlar…

Diyeceğin o ki; fiyaskoyla sona eren bir sürecimiz daha hayırlı, Kurban Bayramınız mübarek ola…

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Ersan şahin dedi ki:

    Tebrikler çok iyi özetlemişsiniz

YORUM YAZ