Reklam
Reklam

İnadına ‘İP’ dedi…

İnadına ‘İP’ dedi…
  • 12.07.2019
Reklam

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ve beraberinde bazı Yönetim Kurulu üyeleri, İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir’in eleştirilerine, düzenledikleri basın toplantısı ile cevap verdi.

Bugün parti binasında düzenlenen toplantıda Kılınç, İYİ Parti İl Başkanı yerine İP İl Başkanı diye vurgulayarak, şunları ifade etti: “AK Parti bütün terör örgütleri ile arasına mesafe koyup, bellerini kıran bir iradedir.

Bizler, AK Parti ailesi olarak; Cumhurbaşkanımız da partimizin en üst düzey yöneticileri de il ve ilçe teşkilatlarımız da şehitlerimiz olduğunda canımız yanmakta, bu konudaki duygularımızı ve hassasiyetimizi gerek basın yoluyla gerek sosyal medyada yüksek sesle söylüyoruz ve bizden kimse rahatsız olmamalıdır.

Bunu siyaset uğruna yaptığımızı söylemek aymazlıktan başka bir şey değildir.

 3-5 günlük günübirlik siyasette ve popülizmle AK Parti’nin bugüne kadarki terörle mücadelesini yan yana koymak acizliktir.

Terör örgütünün siyasi uzantısı HDP Vekili Fatma Kurtulan’ın mecliste yaptığı konuşma ibretliktir. Bu konuşma aralarındaki işbirliği ve beraberliği ortaya koymuştur.

Böyle bir durum varken İP İl Başkanı Ekrem Bey’in böyle bir açıklama yapması çok büyük talihsizliktir.

İstanbul seçimlerindeki sevinçlerinde terörle arasına mesafe koymayan HDP ile aynı tonda olması da manidardır.

Bunun da kamuoyunun gözünden kaçmayacak biliyoruz.

Hitap ettikleri, milliyetçi kesime sorsunlar bakalım, bu konuda ne düşünüyorlar, bu ortaklığı kabul ediyorlar mı?

Ayrıca İstanbul seçimleri ve şehitlerimizi aynı cümle içinde kullanmaları da başka bir talihsizliktir. Şehitlerimiz bizim evlatlarımızdır, canımızdır. Kimler şehitlerimizin üzerinden siyaset yapıyor, kimler oy için kimlerle işbirliği yapıyor, İstanbul seçimleri bunun en iyi göstergesidir.

HDP vekilin dediği gibi; kimin sayesinde orada olduğunuzu unutmayın!

Takdir halkımızındır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ