Reklam
Reklam

İSİMLERİNİN CADDE YA DA SOKAĞA VERİLMESİ İSTENİYOR

İSİMLERİNİN CADDE YA DA SOKAĞA VERİLMESİ İSTENİYOR
  • 07.01.2021
Reklam

Keşanspor Kulübü Başkanı Negir Gergin, 8 yıl önce Keşanspor kafilesini taşıyan otobüsün kaza yapması sonucu hayatlarını kaybeden futbolcular Can Çetinkaya ve Güner Yıldız’ın vefat yıldönümü nedeniyle açıklamada bulundu.

Can ve Güner’i bir kez daha üzüntüyle andıkları belirten Gergin, “Keşan Belediye Meclisimizden, vefat eden futbolcularımızın isimlerinin, bir cadde ya da sokağa verilerek yaşatılmasını istedik. İsim belirleme komisyonu uygun bir yer bulacaktır. Can Çetinkaya ve Güner Yıldız’ın isimleri Keşanımızda yaşamaya devam edecek. Hem camiamızın hem de Keşan halkımızın tekrardan başı sağ olsun. Keşanspor forması giyerken çok genç yaşta hayatlarını kaybettiler. Diğer bir deyişle Keşan’a hizmet ederken vefat etmiş oldular.” dedi.

Can ve Güner için Keşanspor taraftarları ile pilav ayran dağıttıklarını dile getiren Nehir Gergin, şunları söyledi: “Tüm taraftarlarımızdan Allah razı olsun. Özkaya Camisi’nde öğle namazında bir dua yaptık rahmetli futbolcularımız için. Pandemi nedeniyle anmamız bu yıl eksi kaldı ama önümüzdeki yıllarda daha geniş çaplı anma programları düzenleyeceğiz inşallah.”

KEŞANSPROR TARAFTARLARI, CAN VE GÜNER’İ UNUTMADI

Keşanspor Taraftarlar Derneği, trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Can Çetinkaya ve Güner Yıldız’ı bu yıl da unutmadı.

Dernek tarafından düzenlenen organizasyonda, Can ve Güner için Özkaya Camisi’nde dua yapıldı, çarşı merkezinde de vatandaşa pilav ve ayran dağıtıldı.

Dernek tarafından şu açıklama yapıldı: “Tam 8 yıl önce bugün, Keşanspor kafilesinin Antalya-Korkuteli’nde geçirdikleri kaza sonucu hayatını kaybeden Can ve Güner için yönetim ve taraftarın birlikte hareket edip, program düzenlendi ve pilav ayran dağıtıldı. Yönetimden aldığımız söz üzerine yeni yapılacak olan stadın etrafındaki 2 sokağa Can ve Güner’in isimleri verilecektir. 8 yıl geçmesine rağmen acımız hâlâ ilk günkü gibidir. Can ve Güner, Keşanspor’un ve bu şehrin unutulmaz efsaneleridir. Bizim her zaman kalplerindeler. Sizi çok özledik ve hiç unutmayacağız.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ