Reklam
Reklam

İŞLETMECİLER YENİ KARARLARDAN MEMNUN DEĞİL

İŞLETMECİLER YENİ KARARLARDAN MEMNUN DEĞİL
  • 15.08.2020
Reklam

Keşan İlçe Hıfzısıhha Kurulu, COVİD-19 pandemisiyle mücadele kapsamında yeni tedbirler aldı. 12 Ağustos 2020 tarihinde Keşan Kaymakamı Cemaletten Yılmaz başkanlığında olağanüstü toplanan kurulun, salgına karşı yapılan mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için ek tedbirler aldığı belirtildi.

Komisyon, Keşan ilçe merkezi, beldeler, köyler ve sahillerde bulunan içkili/içkisiz lokanta ruhsatı bulunan gıda toplu tüketim yerlerinin kapanma saatlerini 00.00 olarak belirledi.

İŞLETMELERDEN TEPKİ…

COVİD-19 tedbirleri kapsamında 3-4 ay gibi bir süre içerisinde kapalı kaldıklarını belirten işletmeciler, yaz sezonunda uygulanan saat kısıtlamasının kendilerini maddi açıdan büyük oranla etkileyeceğini bildirdi.

“ÇALIŞMA SAATLERİNİN DÜŞÜRÜLMESİ BİZLERİ İYİCE KAPATMAYA ZORLAMAKTADIR”

Yaz dolayısıyla havanın geç karardığının ve geç saatlerde iş yapmaya başladıklarının altını çizen işletmeciler, “Pandemi döneminde kapalıyken, bizleri binlerce lira elektrik faturası ödemeye mahkum ettiler. Çalışan personelimizin maaşlarını cebimizden ödedik. Maddi açıdan bu kadar zor durumdayken, çalışma saatlerinin düşürülmesi bizleri iyice kapatmaya zorlamaktadır.” dedi.

“KEŞAN DIŞINDAKİ ÇEVRE İLÇELERDE ALINAN BÖYLE BİR KARAR YOK”

Başta Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz olmak üzere ilgili kurum yöneticilerinin Keşan’da COVİD-19 vakası olmadığı yönünde açıklamalarda bulunduğunu aktaran işletmeciler, “Keşan’da vaka yoksa çevre ilçelerin uygulamadığı kararları neden Keşan almak zorunda kalıyor. Keşan dışındaki çevre ilçelerde alınan böyle bir karar yok. Keşan’da hem vaka yok hem de tedbirler had safhaya çıkarılıyor.” diye konuştu.

COVİD-19 tedbirlerinin en iyi ve en fazla şekilde uygulandığı yerlerin gıdaya yönelik işletmelerin olduğuna vurgu yapan işletmeler, en fazla yaptırımın da bu tür işletmelere uygulanmasına anlam veremediklerine dikkat çekti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ