Reklam
Reklam

İSMAİL ŞAPÇI: “NÖBET SİSTEMİ OLMAZ, ÇÜNKÜ HER USTA HER ARACA BAKAMAZ”

İSMAİL ŞAPÇI: “NÖBET SİSTEMİ OLMAZ, ÇÜNKÜ HER USTA HER ARACA BAKAMAZ”
  • 30.04.2021
Reklam

COVID-19’a karşı uygulanan ‘tam kapanma’ya dahil edilen sanayi esnafı, alınan bu karara tepki gösterdi.

Daha önceki genelge ile açık kalacağı belirtilen sanayi dükkanları, dün Edirne Valiliği kararınca kapatılmıştı.

Kararın kendilerine mesaj yoluyla geç saatlerde bildirilmesi üzerine sabaha kadar kara kara düşünmeye başlayan Keşan Küçük Sanayi Sitesi esnafı, bu sabah dükkanlarını açmak için sitenin kapısına dayandı.

Burada kapatılmalarına tepki gösteren sanayi esnafı, alınan kararı sadece kendilerini değil birçok kişiyi etkileyeceğini dile getirdi.

ODA BAŞKANLARINDAN DESTEK…

KKSS girişinde toplanan sanayi esnafına, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Madeni Eşya ve Demirciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Erkan ve Keşan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yöneticileri de destek verdi.

ŞAPÇI: “NÖBET SİSTEMİ OLMUYOR”

Burada bir açıklamada bulunan Şapçı, imalat ve inşaat sektörünün uygulamadan muaf tutulduğunu belirterek, “Sanayideki ustalarda nöbet sistemi yapılması isteniyor. Keşan Küçük Sanayi Sitesi’nde yapı itibari ile nöbet sistemi olmuyor. Her usta her araca bakamıyor ve her yedek parça dükkanımızda her aracın yedek parçası maalesef bulunamıyor. Bu konuda sıkıntılarımız var ve Vali beye konuyu ilettik, bir an önce çözüm bekliyoruz. Tarım sezonunun yoğunlaştığı bu dönemde inşallah çözüm sağlanmış olur.”

Keşan Madeni Eşya ve Demirciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Erkan da esnafın ekonomi sıkıntı içerisinde olduğunu vurgulayan Erkan da sanayi sitesinde nöbet sisteminin uygulanamayacağını kaydetti.

ERKAN: “10.00-16.00 SAATLERİ ARASINDA SANAYİ ESNAFINA İZİN VERMESİNİ BEKLİYORUZ”

Hüseyin Erkan, “Sayın Valimiz’in, diğer sektörlere olduğu gibi 10.00-16.00 saatleri arasında sanayi esnafına izin vermesini bekliyoruz. İnşallah en kısa sürede çözüm üretilir.” dedi.

BUGÜNLÜK İZİN VERİLDİ

Alınan karara tepki gösteren sanayi esnafı da işlerinin yarım kaldığını ve hatta sanayi sitesinde bir ambulansın tamir edilmeyi beklediğini vurguladı.

Esnafın yarım kalan işlerini tamamlamaları için sanayi sitesinin bugün 16.00’ya kadar açık kalacağı ancak, kapanmadaki diğer günler için izin almak zorunda olacağı vurgulandı.

Esnafın yarım kalan işlerini tamamlamak için bir günlük izin verildiğini söyleyen Keşan Madeni Eşya ve Demirciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Erkan“Bugünlük izin çıktı, yarına Allah kerim.” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ