Reklam
Reklam

İSRAİL ÜRÜNLERİNİN BOYKOT EDİLMESİ ÇAĞRISI YAPILDI

İSRAİL ÜRÜNLERİNİN BOYKOT EDİLMESİ ÇAĞRISI YAPILDI
  • 10.11.2023
Reklam

Dün akşam Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan bir grup, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti ve İsrail menşeli ürünlere yapılan boykotun devam etmesi çağrısında bulundu.

Aralarında çocukların da bulunduğu grup Keşan’da İsrail’e karşı protesto yaptı.

Ellerindeki pankartlar meydana gelen grup adına konuşan Mustafa Kabakçılı, Kudüs’ün peygamberler şehri olduğunu ifade etti.

“FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINIZDAYIZ”

Kabakçılı, “Kudüs; Hazreti Ömer’in, Selahaddin Eyyubi’nin bizlere emanetidir. Kudüs; Müslümanlar için yeryüzü coğrafyasında en önemli 3 mescitten birisidir. Kudüs’ün içinde bulunduğu bugünkü hal, yer yüzündeki Müslümanların içini kanatmaktadır. Yahudiler Kur’an-ı Kerim’de anlatıldığı gibi zalimlerdir, hainlerdir, bozgunculardır. İnsanlık bunlarla imtihan olmaktadır. Bizler bugün safımızı belli etmek için Filistinli kardeşlerimizin yanınızdayız, dualarımız her daim sizlerle demek için bu meydanda bir araya geldik.” dedi.

“YAHUDİ MALLARINI BOYKOTA DEVAM EDELİM”

İsrail menşeli ürünlere yönelik boykotun dünya genelinde gündemde tutulduğunu vurgulayan Mustafa Kabakçılı, şunları söyledi: “Yahudi 2 şeyden anlar; bir kuvvetten, bir de boykottan. Yahudi’nin malını almayacaksın ve Yahudi’nin kuvvetle üzerine gideceksin. Boykot kendisini gösteriyor ve üzerimize düşeni yerine getirelim. Yahudi mallarını boykota devam edelim.” diye konuştu.

Grup, Filistin’de hayatını kaybedenler için dua edilmesinin ardından sona erdi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ