Reklam
Reklam

TAM KAPANMADA; ‘İSTEDİĞİMİZİ AÇIP İSTEDİĞİMİZİ KAPARIZ’ MODELİ HAYATA GEÇİRİLDİ!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 05.05.2021

Siz, aklımızın en ince ayarlarına mı göz diktiniz!.. Ayarları tamamen kaçırtmak ve çıldırtmak mı istiyorsunuz!? İsyan çıkarmaya mı niyetiniz var?! Kışkırtma mı yapıyorsunuz?! Sizin niyetiniz ne? İyi olmadığı kesin de ne kadar kötü bi söyleyiverin de bilelim bizde!..

Ya sizin nedir bu küçük esnafla alıp veremediğiniz?! Vergisini ödeyen, devletine katkı yapan esnafla zorunuz nedir?

Ya da söyleyin bu nasıl tam kapanma şeklidir? Bu tam kapanma değil, ‘İstediğimizi kapar istediğimizi açarız!’ modelidir…

Bakar mısınız ya… Sokağa çıkma yasağı var ama Cumartesi günü Keşan halk pazarı kurulacak!.. Sokağa çıkamayan insanlar nasıl tezgah açacak nasıl alışverişe gidecek? Bi de vatandaşlar bayram alışverişini rahatlıkla yapsın diye kurulacakmış!.. Demek bu bayram, tam kapanmaya karşın Keşan’da, ziyaretler de yapılacak!..

Herkes ekmeğinin peşinde… Pazarcı esnafına diyecek sözüm yok, açsınlar… Ancak halk pazarında giyim sergileri açılacaksa, Keşan’daki tüm iş yerlerinin açılması gerekir… Kirasını ödeyen, işçi çalıştıran, sigortasını vergisi işleyen esnafın günahı ne? Bu nasıl bir adalettir, bu nasıl bir yönetim şeklidir, bu nasıl bir akıl tutulmasıdır, bu nasıl bir düşüncesizliktir!..

Kaldı ki İçişleri Bakanlığı genelgesine göre; halk pazarlarında sadece gıda ürünleri satılmasına izin verilecek… Peki Keşan’daki bu ayrıcalığın açıklaması nedir?

Allah aşkına Keşan’da aklıselim insan mı kalmadı!.. Aklıselim düşünecek idareci yok mu? Bu kararın, aklıselim insanlar tarafından, idarecilerin aklından şüphe edileceği gerçeği idrak edilemiyor mu?

Sen gel ‘tam kapanma’ya karşın halk pazarında bütün tezgahları açtır ama dükkanlara kilit vurdur!.. Ya ben geri zekalıyım ya siz çok zekisiniz!..

Yoksa corona ile bilgimiz dışında bir sözleşme mi imzaladınız? Halk pazarında hokkabazlık mı yapılacak? Pazarda tezgah açan esnaf ile alışveriş yapan vatandaşı kimse göremeyecek, corana da pazara uğramayacak mı?!

Onu bunu bilmem ama ya siz aklınızı kaçırdınız ya da bizim aklımızı temelli kaçırtma niyetine girdiniz?

Mübarek Ramazan ayında; Cenabı Allah, önce idarecilerin aklını selim tutsun, kaçan akıllarını geri koysun, küçük esnafımın da yar ve yardımcısı olsun!..

Saygılar benden size, İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun acilen revize edilmesi dileğiyle…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ