Reklam
Reklam

KALKAN: “BİZE BİR ŞEY OLMAZ DÜŞÜNCESİ ÇOK ŞEY KAYBETTİRİYOR”

KALKAN: “BİZE BİR ŞEY OLMAZ DÜŞÜNCESİ ÇOK ŞEY KAYBETTİRİYOR”
  • 15.09.2021
Reklam

Tekirdağ Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, gençlerin “bize bir şey olmaz” diyerek COVID-19 aşılarını yaptırmayı ihmal etmemeleri gerektiğini söyledi.

Kalkan, vatandaşların salgın tedbirlerine uymaya devam etmelerini istedi.

Kentin %89,8 aşılanma oranıyla Türkiye’de üçüncü sırada olduğunu anımsatan Kalkan, “Tekirdağ’da vatandaşlarımız aşılanmaya dikkat gösteriyor. Çoğu vatandaşımız ailelerini de aşılamaya getiriyor. Sağlık çalışanlarımız da herkesi aşılayarak çalışmalarına devam ediyor. Sağlık çalışanları, yeni eğitim öğretim yılında vaka sayılarının artmaması için gayret ediyor. Bir doz aşı oranında %90’ları yakaladık. İki dozu tamamlayanların oranı da %67,5.” diye konuştu.

Kalkan, herkesin salgınla mücadeleye destek olmaya devam etmesi gerektiğini belirterek şunları kaydetti: “Yoğun bakımlarda yatan hasta oranımız geçmiş yıla göre bir sıkıntı arz etmiyor. Gençlerimizin özellikle aşıya örnek şekilde ilgi göstermelerini, başka illere örnek olmalarını bekliyoruz. Bize bir şey olmaz düşüncesi çok şey kaybettiriyor. Bu düşüncede olan ve maalesef aşısını ihmal eden, tamamlamayan gençlerde de vefatlar görmeye başladık. Bu konuyu önemsemek gerekiyor. Maske ve mesafe konusundaki duyarlılığımızı da sürdürmeliyiz. Bütün vatandaşlarımızı, sonbaharı daha rahat atlatabileceğimiz tedbirleri almaya davet ediyorum. Biz de Valiliğimizin koordinesinde bütün birimlerimizle salgının başladığı günden itibaren dikkatle çalışmalarımıza devam ediyoruz.” (A.A)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ