Reklam
Reklam

KARA: “EDİRNE’DEN YILLARDIR KADIN MİLLETVEKİLİ ÇIKARAMADIK”

KARA: “EDİRNE’DEN YILLARDIR KADIN MİLLETVEKİLİ ÇIKARAMADIK”
  • 23.03.2023
Reklam

Gazeteci Kıymet Kara, 28. dönem Edirne milletvekili aday adaylığını açıkladı.

CHP Keşan İlçe Başkanlığı Lokali’nde düzenlenen ve saat 12.30’da başlayan toplantıya; CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, kadın ve bazı belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Saner Özdilek, aday adaylığı için Edirne’den 34 kişi başvuruda bulunduğunu söyledi.

Daha sonra kürsüye gelen Kıymet Kara, önce özgeçmişini anlattı.

Kara konuşmasında, gazetecilik döneminde yazdığı yazılarından, yaptığı haberlerden, aldığı plaketlerden ve çalışmalarından bahsetti.

Kıymet Kara şunları ifade etti: “Benim partim çok uzun süredir, çeşitli nedenlerden ötürü hak ettiği değeri bulamamış ve iktidara gelememiştir. Edirne bugüne kadar 5 kadın milletvekili çıkardı. CHP, Fatma Şakir Memik ve Türkan Seçkin’i milletvekili çıkartırken, ANAP Türkan Turgut Arıkan’ı, DYP Ümran Akkan’ı ve AK Parti ise Fatma Aksal’ı milletvekili çıkarttı. Medeniyetin beşiği dediğimiz Edirne’den yıllardır kadın milletvekili çıkaramadık. Bu dönem bir kadın milletvekili çıkartmamız lazım. Ben de bu arzuyla aday adaylığı başvurusunda bulundum. Bölgemizde yaşanan sorunları biliyorum. Atatürkçüyüm. Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda ilerleyen biriyim. Kim aday olursa olsun, partimin iktidara gelmesi için elimden geleni yapacağım.”

Kara daha sonra bölgedeki sorunlar ile eksiklikleri dile getirdi ve milletvekili olması halinde bu sorunların çözümü için elinden gelen gayreti göstereceğini söyledi.

Konuşmaların ardından basın toplantısı sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ