Reklam
Reklam

‘KARADENİZ’İ GÖRECEĞİZ’ DEYİP YOLA ÇIKTILAR

‘KARADENİZ’İ GÖRECEĞİZ’ DEYİP YOLA ÇIKTILAR
  • 20.08.2020
Reklam

Liseden bu yana arkadaş olan Keşanlı Simay Eşme ve Saraylı İrem Duman, yaz tatilinde planladıkları Karadeniz gezisi için bisikleti tercih ederek, Karadeniz bölgesinde 1723 kilometrelik bir bisiklet turu gerçekleştirdi.

“Bolu-Bartın-Amasra-Cide-Sinop-Samsun-Trabzon-Rize-Çamlıhemşin-Hopa-Artvin-Ardahan-Kars” güzergahında pedal çeviren gençler; hem spor yaptı hem de bölgenin tarihi, kültürel mekanlarını ve yaylalarını gezdi.

Planları içinde Sarp Sınır Kapısı’ndan Batum’a geçmek ve dönüşü Kars’tan Ankara’ya Doğu Ekspresi treniyle yapmak bulunan gençler, sınır kapısı ve trenin pandemi nedeniyle kapalı olmasından dolayı bunları bir sonraki etkinliğe bıraktı.

Simay Eşme, şunları ifade etti: “Bisiklet bizim uzun süredir sportif amaçlı kullandığımız ve bizi doğaya yaklaştıran, çevre kirliliği yaratmayan bir araç; yıllardır doğa sporları ile iç içe geçen bir yaşantımız var. 2020 yaz tatilimiz için liseden bu yana arkadaşım olan ve bisikleti, doğada olmayı seven İrem ile birlikte Karadeniz turu yapmayı planladık, bisikletin bir yerin coğrafyasını ve kültürünü tanımada en iyi araç olduğunu düşünmemiz de bu kararımızı etkiledi.
Turumuz boyunca bölge insanı bize hep yardımcı oldu. Herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık ve ülkemizin muazzam coğrafyasında 42 gün boyunca pedal çevirdik.
Pandemiden dolayı tur planımızda bazı değişiklikler yapmak zorunda kalmış olsak da bize tarihi, kültürel ve fiziksel performans olarak çok şey katan bir turu tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ