Reklam
Reklam

KASASI BOŞ, GÖNLÜ DOLU BAŞKAN…

KASASI BOŞ, GÖNLÜ DOLU BAŞKAN…
  • 02.06.2019
Reklam

Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, halka hizmet için çıktığı bu yolda, belediyenin imkanlarının çok kısıtlı olması ve şu anda geçmiş belediye yönetiminden oldukça yüklü borç kalmasına karşın, halkın menfaatine olacak hizmetleri hayata geçirmeyi hedeflediğini söyledi.

Şu anda ilçedeki ulaşım hizmetinin 2 kooperatif aracılığı ile yapıldığına dikkat çeken Örnek, bu hizmeti en kısa içinde belediye eliyle yapmayı da hedeflediklerini bildirdi. Muhammet Örnek, ulaşım hizmetinin belediye eliyle yapılması halinde hem belediyeye sıcak para gireceğini hem de halkın daha ekonomik koşulda ulaşım sağlayacağını kaydetti.

31 Mart yerel seçiminin ardından, Beyendik Belediyesini 21 milyon 21 bin 772,17 TL ile devraldıklarına dikkat çeken Örnek, 4 bin 500 nüfuslu bir ilçenin bu borç yükü ile 50 yıl geriye atıldığına kayıt düştü.

Muhammet Örnek, bu borcun yanı sıra Beyendik Belediyesine ait 27 mülkün de satıldığını ve gelir kaynaklarının tamamen tüketildiğini bildirdi.

Önceki dönem Belediye yönetimi tarafından Beyendik Belediyesine %15 fazla personel alındığını belirten Örnek, “3 dönem personel alımında başka bir şey yapılmamış. Personel gideri %40 olması gerekirken, %55. Kalorifer sistemi olmayan belediyeye kalorifer ateşçisi bile alınmış!” şeklinde konuştu.

Beyendik Belediyesinin kasasının boş olduğunu ancak buna rağmen Belediyeye kaynak üretmek için alternatifler arayacaklarını ifade eden Başkan Muhammet Örnek, amacının halkın menfaatleri doğrultusunda hizmet getirmek olduğunu vurguladı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ