Reklam
Reklam

KAZANAN ‘CUMHUR İTTİFAKI’ DEDİ…

KAZANAN ‘CUMHUR İTTİFAKI’ DEDİ…
  • 30.06.2019
Reklam

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, 23 Haziran 2019 Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimlerinin değerlendirdi.

Seçimin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını dileyen Kılınç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nu da tebrik etti.

Gürcan Kılınç, yenilenen seçimle ilgili şöyle konuştu: “İstanbul halkının karırını saygıyla karşılıyoruz. Bilindiği üzere 31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ile ilgili olarak hem birleştirme tutanaklarında hem de sandık kurullarında sonucu etkileyecek ölçüde sorunlar tespit edilmişti. Bunun üzerine Yüksek Seçim Kurulunca Büyükşehir seçimlerinin yenilenmesine karar verildi. Bu seçimlerde gerek belediye meclisinde gerek yapılan komisyon seçimlerinde ve başkan vekilliklerinde AK Parti görevlere gelmişti. Tabiî ki bu yaşanmış süreç hukuki bir süreçtir. Nasıl 31 Mart Keşan Belediye Başkanlığı seçimlerinde kanuni hakkını Keşan’da, Edirne’de, Ankara’da itirazlar şeklinde kullandıysanız, AK Parti’de kanuni hakkını kullanmıştır. Bizim için asıl önemli olan milli iradenin en şaibesiz tecelli etmesidir. Son seçim tereddütlerini ortadan kaldırması bakımından kıymetlidir. Demek ki Türkiye’de demokrasi ve adalet vardır.”

Türkiye genelinde asıl olan 31 Mart seçimlerinin galibinin ise tartışmasız bir şekilde Cumhur ittifakı yani AK Parti ve MHP olduğunu belirten Kılınç, “Milletlimiz ülke genelinde bize il genel meclisinde de, il belediye başkanlıklarında da %55 oranla destek vermiştir. İstanbul’da da cumhur ittifakı olarak 39 ilçeden 25’ini, 312 belediye meclis üyeliğinin 180’ini alarak tartışmasız bir şekilde zafere imza attık. Önümüzde 5 yıllık kesintisiz icraat dönemi bulunuyor, milletimizin sevgisine ve itimatına layık olmak için çalışmayı sürdüreceğiz. Bizim siyaset anlayışımızla millete küsmek, darılmak ve hele milleti suçlamak asla yoktur. AK Parti kurulduğu günden beri milli iradenin üstünlüğünü, ortak hedeflerimiz için çalışmayı esas alan bir hareket olmuştur.” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ