Reklam
Reklam

KEDAK BAŞKANI YUMUŞAK, “EĞİTİMLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

KEDAK BAŞKANI YUMUŞAK, “EĞİTİMLERİMİZE DEVAM  EDECEĞİZ”
  • 23.06.2020
Reklam

Keşan Doğal Afet Arama Kurtarma Derneği (KEDAK)’nin ‘Eğitim Kampı’, geçtiğimiz hafta sonu Keşan Korudağları’nda gerçekleştirildi.

Edirne Arama Kurtarma Derneği üyeleri Mustafa Ekrem Göçkün, Fırat Çakıcı ve KEDAK Eğitim Sorumlusu Metin Kuş’un verdiği eğimlerde dernek üyeleri, insan hayatını kurtarma operasyonlarında kullanılacak hayati bilgiler edindi.

“MADDİ MANEVİ BEKLENTİMİZ YOKTUR”

KEDAK Başkanı Gökhan Yumuşak, eğitime katılan kişilerin tamamen gönüllülerden oluştuğunu, hiçbir maddi ve manevi beklenti içinde olmadıklarını ifade etti.

Yumuşak, “Biz, gönüllülerden oluşan bir ekibiz ve umarız ki hiçbir doğal afette görev almayız. Ancak hayatın bizlere neler göstereceğini bilemeyiz. İşte bu nedenle olası bir afette bizler bilgi ve birikimlerimizle vatandaşlarımıza yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

“DERNEĞİMİZE ÜYE OLARAK EĞİTİMLERE KATILABİLİRSİNİZ”

Gökhan Yumuşak sözlerine şöyle devam etti; “Her zaman belirttiğimiz gibi afetten sonra profesyonel ekipler gelene kadar yaralılara ilk müdahaleyi o bölgede bulunan vatandaşlar yapar. Bu nedenle herkes derneğimize üye olup eğitimlere katılabilir. Çünkü olası bir afette her meslekten gönüllülerimize ihtiyaç vardır.”

Gökhan Yumuşak, verilen eğitimleri de şöyle sıraladı;

-Deprem öncesi ve sonrası yapılması gerekenler,

-Ekip oluşumu,

-Operasyon öncesi, operasyon anı ve sonrası yapılması gerekenler,

-Arazi arama tarama,

-İp düğümleri,

-Yüksekten iniş,

-Ekipmanların kullanımı.

Gökhan Yumuşak, verdiği desteklerinden ötürü Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür ederek, “Belediyemiz tarafından derneğimize sağlanan ekipmanlar sayesinde eğitimlerimize devam ediyoruz. Ekipman olarak daha eksiklerimiz var ancak bunlar da zaman içerisinde temin edilecektir. Katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu’na derneğimiz adına teşekkür ederim.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ