Reklam
Reklam

“KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU 13. CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ”

“KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU 13. CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ”
  • 14.04.2022
Reklam

CHP eski Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Eren Erdem, bölge ziyaretlerinde kapsamında bugün, Keşan’da partililerle bir araya geldi.

Saat 14.30 sıralarında CHP Keşan İlçe Başkanlığı’na gelen Erdem, buradaki basın açıklamasında hükümeti eleştirerek Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı yapacağız.” dedi.

Basın açıklamasına; CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, İl Genel Meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile partililer katıldı.

İlk olarak konuşan Recep Pekcan, “İktidarın değişmesi için ve parlamenter sistemin geri dönmesi için herkes elinden geleni yapıyor. Bu süreçte, çok büyük bedeller ödendi. Ne yaşarsak yaşayalım, partimiz ve ülkemiz için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Eren vekilim bunun canlı örneklerinden biridir.” dedi.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ AĞIR YARA ALMIŞ DURUMDADIR”

Daha sonra konuşan Eren Erdem de önümüzdeki seçimlerin çok hayati ve kritik olduğunu belirterek şunları ifade etti: “Yapılacak seçimler, çok hayati ve kritiktir. Yapılacak seçimlere normal şartlarda gitmiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ağır yara almış durumdadır. Devletin kurumları, çökertilmiş ve devlet mekaniği rafa kaldırılmış, yok edilmiştir. Nurettin Nebati’nin dediği gibi yasasız, mevzuatsız, anayasasız bir ülkeye dönüştürülmüş durumdayız. Dolayısıyla, gelecek seçimlerde yeni hükümet kuracak olan Millet İttifakı’nın birinci önceliği devleti normalleştirmek, yeniden kurumları inşa etmek, sökülmüş vidaları sıkılamaktır. Bizim ortak adayımızın devleti çok iyi bilen biri olması lazım. Devletle meşgul olmuş biri olmalı. Devlet hukuku açısından acemilik çekmemeli. Bizim 5 yılımız var. 5 yılda Türkiye’yi normalleştirmemiz gerekiyor. Devletin bu düzeyde hasar alması, tüm gücün tek bir kişinin elinde toplanması sebebiyle, Türkiye uluslararası camiada hukuk sistemi riskli ülkeler arasına alınmıştır. Bundan kaynaklı ülkemize gelmesi gereken yatırımlar gelmediği için döviz kıtlığı yaşıyoruz. Buna bağlı bir enflasyonla boğuşuyoruz. Bugün çarşı ve pazarda, 1 domates, 1 patates ve 1 salatalık alıp evine giden vatandaşlarımız var. Nurettin Nebati, ‘Türkiye’de yasa ve mevzuat yok, Cumhurbaşkanı var. Getirin parayı.’ diyor. Ayrıca, dışarıdan para geldiği zamanda işi kurtarmış olmuyorsunuz. Yıllardır bu ülkede bütün milli gelirimizi betona gömüp, Türkiye’nin üretim hatlarını kısırlaştırdılar. Biz üretemiyoruz. AKP Genel Başkanı, ‘Biz, kuru yüksek tutacağız, böylece ihracattan yüksek döviz girdisi sağlayacağız.’ dedi. Geldiğimiz noktada, ihracat rakamları arttı ama buradan gelen para ithalatın %80’ini karşılamıyor. İkinci dünya savaşındaki koşulları eleştiriyorlardı ve toplu iğne üretilemediğini ifade ediyorlardı. Ama ülkemizde artık, toplu iğne dahi üretilemiyor. Bu ülkenin üretim yapan tüm hatlarını satıp, peşkeş çekip üretim hayatını kısırlaştırma adına özel bir çaba sarf ettiler.” dedi.

“EN BÜYÜK LOKOMOTİF, CHP VE PARTİ ÖRGÜTLERİMİZDİR”

Türkiye’nin 6 siyasi partisinin bir araya geldiğini kaydeden Erdem: “Ortak mutabakat bağlamında yeni bir siyasetin temelini attılar. Türkiye’nin farklı görüşlerinden 6 siyasi parti lideri, bir araya gelip ‘Türkiye’yi normalleştireceğiz’ şeklinde yola çıktılar. Bu yolda en büyük lokomotif, CHP ve parti örgütlerimizdir. Türkiye’nin kaderini belirleyecek bu seçimlerde gecesini gündüzüne katacak neferlere ihtiyacı var.” diye konuştu.

“KEŞAN ÖRGÜTÜNÜN BİR KAZA SONUCU KAYBETTİĞİ BU BELEDİYEYİ ALMASI LAZIM”

Sözlerinin devamında Keşan’a da değinen Eren Erdem, “Keşan’da, bir facia yaşandı ve örgütlerimizin yeniden coşkuyla canlanarak, kaybettiklerini yeniden alması gerekiyor. Genel seçimlerden 8 ay sonra yerel seçimler var. Keşan örgütünün bir kaza sonucu kaybettiği bu belediyeyi alması lazım. Ben örgütte bu havayı görüyorum.” şeklinde konuştu.

“KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU 13. CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ”

Millet İttifakı’nın bir Cumhurbaşkanı adayı belirleyeceğini dile getiren Erdem, “O kişi, Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. Biz, sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı yapacağız. Devlet bilgisiyle, mütevaziliğiyle, ahlakıyla, sakinliğiyle, devlet terbiyesiyle o makama çok güzel yakışır. Bu bizim gönlümüzde olandır. CHP örgütleri olarak, genel başkanımızın arkasında beton gibi duracağız. Onun masanın tek adayı olması için üzerimize düşen çalışmaları yapacağız. Kararı, 6 siyasi lider verecektir. Genel başkanımızın seçimi kaybetme olasılığı yoktur. Çok ciddi bir farkla seçimi kazanacaktır. Toplumun her kesiminden yüksek düzeyde oy alacaktır. İlk turda iki adaylı bir seçimin olmasını temenni ediyorum. Bu işin ilk turda bitmesini istiyoruz. İlk turda seçimi kazanacağımıza inanıyorum. İktidarda bunu gördüğü için seçim yasası değişikliklerine gidiyor.” dedi.

Eren Erdem açıklamalarının ardından, partililerle basına kapalı olarak görüştü.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ