Reklam
Reklam

KENT MÜZESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI VE MÜZEYE BAĞIŞLAR DEVAM EDİYOR

KENT MÜZESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI VE MÜZEYE BAĞIŞLAR DEVAM EDİYOR
  • 26.02.2020
Reklam

Keşan Kent Müzesi ile ilgili mahalle, belde ve köy muhtarlarını bilgilendirme toplantıları, bugün de; köy muhtarları, Beyendik ve Yenimuhacir belediye başkanları ve belde mahalle muhtarları ile İstasyon Mahallesi Muhtarlığına gerçekleştirilen ziyaretler ile devam etti.

Kent Müzesi Koordinasyon ekibi bugün; Suluca Köyü Muhtarı Tuncay Kaya, Akhoca Köyü Muhtarı Emrullah Meriç, Barağı Köyü Muhtarı Erdoğan Palabıyık, Orhaniye Köyü Muhtarı Hasan Demirbozan, Karahisar Köyü Muhtarı İlhan Siner, Kılıçköy Muhtarı Halil Meriç, Siğilli Muhtarı Kadir Yotaz’ı ziyaret etti.

Müze Koordinatörü Aslı Avcı’nın da katılımıyla İstasyon Mahallesi Muhtarı Levent Bağcı, Beyendik Belediyesi Belediye Başkanı Muhammet Örnek, Yenimahalle Muhtarı Ramiz Sıvacı, Kemalpaşa Mahalle Muhtarı Hikmet Kirez, Aydoğan Mahalle Muhtarı Murat Gül ve Beykent Mahalle Muhtarı Cemalettin Düşün’ü ziyaret eden ekip daha sonra Yenimuhacır Belediyesinde Belediye Başkanı Mustafa Türker, Atatürk Mahalle Muhtarı Erdoğan Şenol, İnönü Mahalle Muhtarı Nuray Hamarat, İstiklal Mahalle Muhtarı Mutlu Öngören ile görüştü.

Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Göksel Akkaya ise işlerinin yoğunluğu nedeniyle toplantıya katılamadı.

Ziyaretlerde konuşan Avcı, müzede gönüllü çalışacakların, malzeme bağışında bulunacakların, mahalle sakinlerinden anlatacak hikayesi olanların neler yapması gerektiği hakkında bilgilendirmede bulunarak, muhtarlardan vatandaşlara yardımcı olmaları konusunda destek istedi, muhtarlara, vatandaşların katılımının sağlanacağı geniş çaplı toplantıların da organize edileceği bilgisini verdi.

Örnek ve Türker ile köy ve belde mahalle muhtarları, Kent Müzesi konusunda kendilerinin ziyaret edilerek görüşlerinin alınmasının önemli olduğunu belirterek, “Bu konuda başta Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bizler de Kent Müzesi konusunda belediyemize gerekli desteği vermeye hazırız.” şeklinde konuştu.

LEVENT BAĞCI’DAN MÜZEYE BAĞIŞ

İstasyon Mahallesi Muhtarı Levent Bağcı, ziyaret sırasında Keşan Müzesi’ne kaşağı ve mısır kesmek için kullanılan bıçak bağışladı ve bunları Aslı Avcı’ya teslim etti.

ZİYARETLERE 28 ŞUBAT CUMA GÜNÜ DEVAM EDİLECEK

Kent Müzesi ziyaretlerine 28 Şubat 2020 Cuma günü devam edileceği ve köy muhtarlıklarının ziyaret programının hazır olduğu belirtildi.

MAHALLE, KÖY VE BELDELERDE DE MÜZEYE BAĞIŞLAR KABUL EDİLECEK

Keşan Kent Müzesi Koordinatörü Arkeolog Aslı Avcı, müzeye envanter bağışlarının devam ettiğini belirterek, “Müzemize bağış yapacak vatandaşlarımız mahalle muhtarlıklarımıza, belde belediyelerimiz ile beldedeki mahalle muhtarlıklarımıza ve köy muhtarlıklarımıza müzemize teslim etmek istediği bağışları yapabilirler. Kendilerine düzenlenecek envanter makbuzu teslim edilecektir. Ayrıca müzemizde gönüllü olarak çalışmak isteyenler de yine buralara veya müzemize doğrudan başvurabilirler.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ