Reklam
Reklam

KENT MÜZESİ’NDE SÖZLÜ TARİH ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

KENT MÜZESİ’NDE SÖZLÜ TARİH ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
  • 08.07.2020
Reklam

Keşan Kent Müzesi Projesi kapsamında gerçekleştirilen sözlü tarih çalışmaları devam ediyor.

Keşan Kent Müzesi Koordinatörü Aslı Avcı, mahalle ve köy muhtarlarından gelen isimlerin netleşmeye başladığını belirterek, “Ekibimiz, 23 Haziran 2020 tarihinden itibarIıyla sosyal mesafe, hijyen ve maske takma kurallarına riayet ederek, röportajlara tekrar başladı. Köylerde ve Kent Müzesi Koordinasyon Merkezi’nde bugüne kadar 11 kişi ile görüştük. Keşan’ın kültürel ve sosyal yaşamı, tarihi ve göç gibi konularda gerçekleştirdiğimiz görüşmeler, geçmişimize ışık tutarken, gelecek nesillere de yol gösterici birer kaynak olacak.” dedi.

Sözlü tarih çalışmalarının Kent Müzesi’nin sürekli projelerinden biri olduğunu söyleyen Avcı, müze açıldıktan sonra da röportajların devam edeceğini, sözlü tarih çalışmasının geçmişle gelecek arasında kurulacak bir köprü olacağını belirtti.

Mahalle ve köy muhtarlarından gelecek isimlerle ve bu çalışmaya katkı vermek isteyen vatandaşlarla çalışmaları sürdüreceklerini açıklayan Avcı, 0535 589 31 37 ve 0284 714 00 08 numaralı telefonlardan Kent Müzesi koordinasyon merkezine ulaşılabileceğini söyledi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ