Reklam
Reklam

KEŞAN BELEDİYESİ, ÜRETEN KADINLARIN YANINDA

KEŞAN BELEDİYESİ, ÜRETEN KADINLARIN YANINDA
  • 05.02.2021
Reklam

Edirne Valiliği tarafından kadınların üretime katılma oranını yükseltmek amacıyla düzenlenen “Üretimde Kadın Girişimciler Yarışması”nda İzzeti İkram Pazarı’nda yer alan kadın girişimciler ödül aldı.

Keşan Belediyesi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile Trakya Üniversitesinin paydaş olduğu İzzetti İkram Pazarı’nda yer alan kadın girişimciler, Edirne Valiliği tarafından düzenlenen “Üretimde Kadın Girişimciler Yarışması”nda aldıkları ödül ile Keşan’ı gururlandırdı.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda saat 11.00 sıralarında düzenlenen ödül törenine; Edirne Valisi Ekrem Canalp, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan TSO personeli Seda Havale, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Müdürü Andaç Gedik katıldı.

Yarışmada dereceye giren Aycan Büyükçınar ve Arzu Güney ödüllerini Ekrem Canalp’ten aldı.

Daha sonra konuşan Mustafa Helvacıoğlu, “Dönemimizde hayata geçirdiğimiz ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile Trakya Üniversitesinin de paydaş olduğu İzzeti İkram Pazarımızdan güzel sonuçlar almaya devam ediyoruz. Kadın elinin değmediği ekonomi büyümez. Edirne Valiliğimizin kadınların üretime katılma oranını yükseltme amacıyla düzenlediği ‘Üretimde Kadın Girişimciler’ yarışmasının ödül törenine katıldık. Yarışmada ödül alan hemşehrilerimizle gururlandık. İlçemize Aycan Büyükçınar ve Arzu Güney, iki ödül birden kazandırdı. İzzeti İkram Pazarımızdaki kadın girişimcilerimiz ödülleriyle bizleri gururlandırdı. Burada alınan ödül İzzeti İkram Pazarımızı kurarak ne kadar doğru bir işe yaptığımızın göstergesi. Keşan Belediyesi olarak kadınlarımızın üretime katılımlarını her zaman destekliyoruz. Kadınlarımız küçük desteklerle her zaman büyük işler başardılar. Bölgemizde iyi uygulama örneklerini yaygınlaştırmak, üretime dahil olmak isteyen istihdam dışında kalmış kadınları cesaretlendirmek ve toplumsal farkındalığı arttırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Yarışmanın dışında Edirne Valimiz kadınlarımıza yönelik güzel bir girişimde bulunuyor. Keşan’da sepet örme atölyesi kurulacağını Valimiz bizlere iletti. Bu atölyeye maddi destek de verecekler.” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ