Reklam
Reklam

KEŞAN BELEDİYESİ VE ÇEVKO İŞBİRLİĞİ İLE SIFIR ATIK EĞİTİMİ VERİLDİ

KEŞAN BELEDİYESİ VE ÇEVKO İŞBİRLİĞİ İLE SIFIR ATIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  • 01.10.2019
Reklam

Keşan Belediyesi, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye bırakılması hedefi doğrultusunda hazırlanan Sıfır Atık Projesi kapsamında, bugün, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı ( ÇEVKO ) işbirliğinde, Sıfır Atık Eğitimi verildi.

Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen ve saat 14.00’te başlayan toplantıya; Keşan Belediye Başkan Vekili Tarık Uysal ile Keşan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Yasin Paçaman ile vatandaşlar katıldı.

Toplantıda, ÇEVKO Eğitim Şefi Murat Anaç tarafından, çevre kirliliği ve boyutları, geri dönüşüm yöntemleri, geri dönüşüm kullanım alanları, Türkiye’deki atık kaynaklı sorunlar, geri kazanımın yerküre için önemi, Türkiye’de geri dönüşüm sistemleri, geri dönüşümün faydaları konusunda bilgi verildi.

Eğitimin sonunda Keşan Belediye Başkan Vekili Tarık Uysal sahneye gelerek, verdiği değerli bilgilerden dolayı Anaç’a teşekkür ederek, “Keşan Belediyesi olarak çevreye çok önem vermekteyiz ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Ayrıca çevreye duyarlılık göstererek bu eğitimi katılan sizlere de teşekkür ederim.” dedi.

Uysal daha sonra Murat Anaç’a çiçek hediye etti.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ