Reklam
Reklam

KEŞAN BELEDİYESİ VE KEŞAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ KANDİL PROGRAMI DÜZENLEDİ

KEŞAN BELEDİYESİ VE KEŞAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ KANDİL PROGRAMI DÜZENLEDİ
  • 08.04.2020
Reklam

Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Müftülüğü işbirliğinde, 7 Nisan 2020 Salı günü Berat Kandili Kuran-ı Kerim Okuması gerçekleştirildi.

Keşan İlçe Müftülüğü Kuran Kursu’nda saat 20.30 sıralarında başlayan ve sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan programa; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit katıldı.

Program öncesinde konuşan Helvacıoğlu, “Rabbimize, kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı bize hatırlatan Berat Kandili, zor günler geçirdiğimiz bu zaman diliminde moral ve maneviyatımızı güçlenmesine olacak büyük bir nimettir.” dedi.

Berat Kandilini idrak etmenin huzur ve mutluluğu içerisinde olduğunu dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, “11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandiline ulaşmış olmanın mutluluğunu sizlerle paylaşıyoruz. Elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine gayret göstermeli, büyüklerimizin ve dostlarımızın hayır dualarını almalıyız. Dünyada barışın sağlanması, başta ülkemizde ve bütün dünyada refahın artması, manevi ve kültürel değerlerimizin korunması, bütün insanlığın selameti, iyiliğin, kardeşliğin, paylaşmanın ve merhametin artmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın Berat Kandilini tebrik ediyor, tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dilerim.” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından İki Minareli Çarşı Camisi İmam Hatibi İbrahim Kuş tarafından Kuran okuması gerçekleştirildi.

Program; Mehmet Yiğit’in Berat Kandili’nin anlamı ile yaptığı konuşmanın ardından dua edilmesiyle sona erdi.

 

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ