Reklam
Reklam

KEŞAN EŞKIYALARA MI KALDI!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 07.08.2020

Her geçen gün Keşan biraz daha güvensiz olmaya devam ediyor… Park ettiğiniz motosiklet arkanızı dönerken, bisikletiniz ise siz üzerindeyken çalınabiliyor!.. Ev ve işyerlerinde yaşanan hırsızlıklar ise saymakla bitmez!.. Bunun yanı sıra araçların depolarından yakıt boşaltılıyor, araçların aküleri sökülüyor!.. Direklerdeki yeraltındaki tellerden, doğal gaz kutularındaki tellere kadar kesilip alınıyor!.. Bu kadar güvensizliğin üzerine bir de eşkıyalar mı kaldı Keşan!..

Geçtiğimiz günlerde Keşan’ın göbeğinde, emniyet binasının 50 metre ötesinde(!) cezaevinden çıktığını söyleyip, belindeki tabancası ile bir vatandaşımızı tehdit eden ve parasını alan şüpheli, elini kolunu sallaya sallaya aynı eşkıyalığına devam ediyor!..

Dün bana ulaşan bir kız kardeşimiz yaşadığı olayı aynen şöyle paylaştı… Keşan Belediyesi Pazaryeri Kompleksi yakınında bir noktada ve araç içinde eşini beklerken, birden aracın camından bir kafa beliriyor ve bu kız kardeşimize, cezaevinden çıktığını silahı olduğunu, 7 ekmek almak için 20 TL istediğini belirtiyor… Bu kız kardeşimiz de üzerinde para olmadığını ve eşini beklediğini, geldiği gibi de alıp vereceğini söylüyor… Tabi ki yaşadığı korkuyu tahmin ediyorsunuzdur… Ve bu şüpheli, aracın yakınına oturup kız kardeşimizin eşinin gelmesini ve dolayısı ile 20 TL’ye kavuşmayı bekliyor… Eşi geldiği gibi hiçbir açıklama yapmadan 20 TL isteyen ve kaç göz işareti ile eşine tepki vermemesini söyleyen bu kız kardeşimiz, eşinden aldığı 20 TL’yi bu şüpheliye veriyor… 20 TL’yi alan şüpheli uzaklaştıktan sonra da eşine durumu anlatıyor, araçla 50 metre ilerlediklerinde ise bu şüphelinin 3 kişiyle daha buluşup birden 4 kişi olduklarını gördüğünü ve daha da ürperdiğini söylüyor…

Şimdi diyeceksiniz ki, polis yok mu adalet yok mu, niye vermiş niye sesini çıkarmamış niye yardım istememiş… Adalet olsaydı, bu davranışları sergileyen ve cezaevinden çıkan biri hâlâ belinde tabancayla, elini kolunu sallaya sallaya dolaşamazdı!.. 155’i arasa Edirne karşısına çıkacak, derdini anlatacak, irtibat kurulacak, yönlendirme yapılacak derken 15 dakika geçiyor (Bizzat denedim ve sistemin yanlış ve eksikliğini tespit ettim) maazallah ilgiliye ulaşana kadar kim vurduya gider!.. O anda yardım istese etrafındakilerin ona yardım edeceği ne malum kaldı ki bu gibi durumlarda yardım edenlerin yaşadıkları mağduriyetleri hep birlikte gördük, izledik, şahit olduk…

Kaçmaya kalksa, elinde silah olan birinden nasıl kaçabilir?!

Şimdi soruyorum Keşan’ı yönetenlere, güvendeyiz diyenlere, asayişin berkemal olduğunu söyleyenlere: Siz bunu gelin benim külahıma anlatın!.. Bu eşkıyalara ‘Dur!’ demediğini sürece daha nelerle karşılaşacağız belli değil… Bir yanda çocuk çeteleri bir yanda eşkıyalar, sonra kalkın bana deyin; Keşan’da her şey normal!.. Ne berkemali beyler Keşan oldu Teksas!..

Saygılar benden size, bu eşkıyalara ‘Dur!’ demeniz ve halkın güvenliğini sağlamanız dileğiyle…

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ