Reklam
Reklam

KEŞAN KENT MÜZESİ’NE BAĞIŞLAR ARTARAK DEVAM EDİYOR

KEŞAN KENT MÜZESİ’NE BAĞIŞLAR ARTARAK DEVAM EDİYOR
  • 21.02.2020
Reklam

Keşan Belediyesi tarafından çalışmalarına başlanan Keşan Kent Müzesi için envanter toplama işlemleri devam ediyor.

Koordinasyon merkezinin faaliyete geçmesiyle birlikte halkın da müzeye ilgi ve desteği artıyor.

Keşan Kent Müzesi Koordinatörü Aslı Avcı, Keşanlı vatandaşların müzeye bağışlamak istedikleri eşya ve dokümanları koordinasyon merkezinde kabul ettiklerini, artan ilgiden memnun olduklarını dile getirdi.

Müzeye geçen hafta, Bilgin Erdem, Erkan Asilkan, Erdal Çeşmeci ve Naciye Güzel adlı vatandaşlar tarihi özelliği olan çeşitli malzemeleri teslim etti.

Bilgin Erdem babası anısına taş havan, Erkan Asilkan babası adliye eski başkatibi Hüseyin Asilkan anısına daktilosunu, dedesi marangoz Şaban Bingül anısına terazisini ve 70’li yıllarda kullanılan video oynatıcısını, Erdal Çeşmeci, Yücel Demirbiçen adına 2 adet fincan zarfını ve Ayhan Bozkurt adına Osmanlı dönemine ait mühürlü hassas teraziyi, Naciye Güzel de zemzem takımı ve 2 adet bakır tenceresini Kent Müzesi’ne bağışladı.

Mahalle, Belde Ve Köy Muhtarları da Ziyaret Edilecek

Aslı Avcı, çalışmalar çerçevesinde mahalle, belde ve köy muhtarlarının da ziyaret edilerek Kent Müzesi çalışmaları konusunda bilgilendirileceğini ve bu konuda destek isteneceğini de vurguladı.

Avcı, “Müzemiz koordinasyon ekibi, mahalle, belde ve köy muhtarlarımızı ziyaret ederek çalışmalarımız konusunda bilgi verecek, halkımızın müzemize katkı sağlaması için görüşmelerde bulunacak. Bu ziyaretlerimizin ardından mahalle, belde ve köylerimizde yaşayanlarla daha geniş zamanlarda bir araya gelerek, bağışlamak istedikleri malzemeleri kabul edeceğiz. Kent Müzesi için halkımızın katkısı çok önemli, desteklerini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ