Reklam
Reklam

KEŞAN KENT MÜZESİ’NIN İLK HEDİYESİ KORE GAZİSİNDEN…

KEŞAN KENT MÜZESİ’NIN İLK HEDİYESİ KORE GAZİSİNDEN…
  • 03.12.2019
Reklam

Keşan Belediyesinin eski Sağlık Meslek Lisesi binasında oluşturacağı Keşan Kent Müzesi’nin ilk hediyesi, 89 yaşındaki Kore Gazisi İbrahim Dalgıç’tan geldi.

Dalgıç, kendisi için çok önemli olan ve Kore’den hediye gelen köstekli saatini, bugün, Keşan Kent Müzesi’nde sergilenmek üzere Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teslim etti.

Keşan Kent Müzesi’nin protokolünü imzalamak üzere olduklarını belirten Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da, “Aldığımız anlamlı hediye nedeniyle çok mutlu ve gururluyuz. Allah Kore Gazimiz İbrahim Dalgıç’tan razı olsun. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Hediyesine Kent Müzemizde gözümüz gibi bakacağız. 100 yıllık bir geçmişimizi Kent Müzemizde hemşehrilerimiz ile buluşturacağız.” dedi.

Keşan Kent Müzesi’nde sergilenecek eserler ile ilgili komisyon kuracaklarını kaydeden Helvacıoğlu, “Müzede sergilenecek eserlerin kim tarafından bağışlandığına dair kimlik bilgileri olacak. İsimleri müze tarihi boyunca yaşatılacak.” şeklinde konuştu.

1952 yılında Kore’de olduğunu ifade eden Dalgıç, “Kore’de 16 ay kaldım. 29 günde Kore’ye gittik. Benim için çok değerli olan köstekli saatimi müzede tüm halkımızın görmesini istiyorum. Tarih gelecek nesillere aktarılmalıdır.” dedi.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ