Reklam
Reklam

KEŞAN TSO EV SAHİPLİNDE ESNAF PLANLAMA TOPLANTISI YAPILDI

KEŞAN TSO EV SAHİPLİNDE ESNAF PLANLAMA TOPLANTISI YAPILDI
  • 02.11.2019
Reklam

Edirne İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkanı Hasan Kocaman, Keşan Lokantacı, Kahveci ve Otelciler Odası Başkan Vekili Zeki Filiz, Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mahmut Demirkan, Keşan Dülgerler İnşaat Sanatkarları ve Elektrik Tesisatçıları Odası Başkanı Bülent Gezer , Keşan Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Salih Özkan, Keşan Sebze Manavlar ve Bakkallar Esnaf Odası ile Keşan Madeni Eşya ve Demirciler Odası Genel Sekreterleri katılımıyla, dün, Keşan TSO’nun ev sahipliğinde eğitim planlama toplantısı gerçekleştirildi.

Esnafın yaşadığı problemler, eksiklikler ve gelişme alanları hakkında istişare yapıldığı toplantıda; E-ticaret, satış pazarlama, temel muhasebe ve maliyet, mağaza dizaynı, vitrin pazarlama, güleryüz ve müşteri diyalog eğitimleri konularının ön plana çıktığı görüldü.

Satıcı ve alıcı arasındaki sorun, tespiti ve çözüm için Edirne Valiliğinin öncülüğünde Edirne Ticaret Müdürlüğü ve oda başkanları ile bir araya gelerek yerel esnafın nelere ihtiyacı olduğunu, nerede eksik kaldıklarını esnafa eğitim faaliyetleri düzenlemek üzere işbirliği yaptıklarını aktaran Edirne İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun, “Eğitim herkese lazım. Bunun yaşı ve sınırı yok. Hangi yaşta olursak olalım mesleğimizle ilgili bu tarz eğitimlere katılmamız çok önemli. Biz de bu anlamda hazırladığımız eğitim projesi ile esnaf ve sanatkârlarımıza önemli bir katkı sağlayacağız. Ayrıca müşteri memnuniyeti üzerinde durmak istiyoruz. Esnafımızın müşterilerle olan ikili ilişkileri, diyalogları konusunda bir eğitim vereceğiz. Bununla birlikte pazarlama başlığı da çok önemli. Bir üretim yapılıyor ama üretimin pazarlaması esnafımızın en önemli sorunlarından biri. Bu sıkıntıyı da bir nebze ortadan kaldırabilmek için verilecek eğitim zaman içinde çok işe yarayacak ve esnafımız için gerçekten olumlu yönde etkisi olacağını düşünüyoruz.” dedi.

Eksikleri tespit edip çözüm geliştirmek üzere esnaflara eğitim düzenleyeceklerini dile getiren Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı da, “Esnafımızın müşteri ilişkilerinin geliştirilmesi, hizmet kalitelerinin artırılması, iş hacimlerine katkı sağlayacak satış teknikleri ile ilgili farkındalık yaratılması hakkında bilgi verilmesi amacıyla eğitimlerimizi Edirne Valiliğimiz, İl Ticaret Müdürlüğümüz ve Keşan Esnaf Odalarımız ile düzenleyeceğiz. Esnaflarımızın günümüz hatta geleceğin şartlarına uyum sağlayacak biçimde potansiyellerinin ve rekabet güçlerinin artırılmasını hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ