Reklam
Reklam

KEŞAN TSO HEYETİ, ÇANAKKALE’DE ZİYARETLERDE BULUNDU…

KEŞAN TSO HEYETİ, ÇANAKKALE’DE ZİYARETLERDE BULUNDU…
  • 09.03.2022
Reklam

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yöneticileri, kısa süre sonra faaliyete geçecek olan 1915 Çanakkale Köprüsü projesinin bölgede yaratacağı fırsatlar üzerinde işbirliği sağlamak için Çanakkale’de bazı ziyaretlerde bulundu.

Ziyarete; Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya, Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Yönetim Kurulu Başkan yardımcıları Kadir Mutaf, Murat Arıkan, Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa İşçimen, Uğurcan Urgan, Selçuk Ataklı, Keşan TSO Meclis üyeleri Cahit Mercan, Hüseyin Cinoğlu, Faik Helvacıoğlu, Ekrem Şanlı, Keşan TSO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Serkan Şen, Keşan TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Emine Günay katıldı.

“1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ’NÜ ÖNEMSİYOR, YARAR SAĞLAMASI İÇİN GİRİŞİMLERİMİZE DEVAM EDİYORUZ”

Ziyaretlerle ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı şunları söyledi: “Bölgemize önemli bir ölçüde değer katacak 1915 Çanakkale Köprü projesi başta olmak üzere, bölgesel gelişimimize katkı sunacak Keşan, İpsala ve Enez’de katma değer yaratacak projelerimizle ilgili işbirliği sağlamak adına Çanakkale’de birçok kuruma ziyaret gerçekleştirdik.

Bölgemizin verimli ovaları ve lojistik avantajlarını sağlayacağı ulaşım kolaylığı ile daha da ön plana çıkaracak olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nü önemsiyor, bölgemize en üst seviyede yarar sağlaması için Keşan TSO olarak girişimlerimize devam ediyoruz.”

“BÖLGEMİZİ EN İLERİYE TAŞIYACAK ADIMLAR ATMAYA SÖZ VERİYORUZ”

“Keşan TSO olarak üretim, yatırım, istihdam ve ihracat konularında bölgemize önemli ölçüde ekonomik büyüme ve gelişme kazandırma konusunda kararlıyız.” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Şapçı, “İhracatta Avrupa’ya açılan önemli bir güzergâh üzerinde yer alan bölgemizdeki ticareti geliştirmek üzere Çanakkale Valiliğimizden Çanakkale Belediyemize, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odamızdan, Çanakkale Ticaret Borsamıza kadar birçok kurumu ziyaret ederek işbirliği çalışmaları üzerine görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Bölgemize katma değeri yüksek projeler kazandıracağımıza dair inancımız tam. Ziyaretlerimizin bölgesel ticaretimize katkı sağlamasını temenni ediyor; Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak her platformda bölgemizi en ileriye taşıyacak adımlar atmaya söz veriyoruz.” dedi.

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı ve beraberinde ki heyetin ilk durakları Çanakkale TSO oldu. Keşan heyetini, Çanakkale TSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve yönetimi ağırladı.

Daha sonra Çanakkale TB Yönetim Kurulu Başkanı ve Çanakkale Teknopark Yönetim Kurulu Üyesi Sefer Kaya Üzen ve Çanakkale TB yöneticileri ile bir araya gelen heyet, buradaki ziyarette de kurumsal kapasite geliştirerek Keşan TSO üyelerine en iyi hizmetleri sunmak adına incelemelerde bulundu.

Keşan TSO heyetinin bir sonraki durağı ise Çanakkale Belediyesi oldu ve burada Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile görüştü.

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı ve beraberindeki heyetin ziyaret programı, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ın ziyareti ile devam etti.

Buradaki ziyaretin gündemi yine 1915 Çanakkale Köprüsü oldu.

Başkan Şapçı, Çanakkale Valisi Sayın Aktaş ile görüşmeleri sonrasın da şunları söyledi: “1915 Çanakkale Köprü projesi, her iki bölgemizi de yakından ilgilendiren önemli bir proje. Bu kapsamda Sayın Valimizle görüşerek bölgesel ekonomi ve ticaretin gelişmesi yönündeki desteklerini talep ettik. Keşan TSO olarak bölgemizde yapılan ve yapılacak olan her yatırım ve projelerin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Sayın Valimize misafirperverliğinden dolayı bölgemiz ve çalışma heyetim adına teşekkür ederim.”

ÖZKAYA: “BÖLGEMİZE DEĞER KATAN HER ÇALIŞMANIN YANINDA VE DESTEKÇİSİYİZ”

Keşan heyeti, Çanakkale’deki son ziyaretini Çanakkale Ticaret Borsası’na gerçekleştirdi. Burada Keşan TSO ile Çanakkale Ticaret Borsası arasında ortak meclis toplantısı yapıldı.

Toplantıyla ilgili bilgi veren Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya, “Keşan TSO heyeti olarak bugün Çanakkale’de olmaktan mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde Çanakkale TSO ve Çanakkale TB ile çok daha iyi işler yapacağız. Bölgemize değer katan her çalışmanın yanında ve destekçisiyiz. 1915 Çanakkale Köprüsünün bölgemize kazandırılmış olmasından dolayı Keşan TSO olarak son derece mutluyuz. Bugün Yönetim Kurulu Başkanım İsmail Şapçı’nın da belirttiği gibi Çanakkale’de bir dizi ziyaretler gerçekleştirdik. Bu ziyaretler kapsamında bölgemize değer katacak girişimlerde bulunarak kamu kurum ve kuruluşlarımızın desteklerini talep ettik. Bölgemize her ölçekte değer katmak için kamu kurum ve kuruluşlarımızla her daim işbirliği içerisinde çalışma gayreti içerisindeyiz. Bu kapsamda bugün burada bizleri ağırlayan, Çanakkale TB Meclis Başkanımız Abdullah Deniz ve Çanakkale TB Yönetim Kurulu Başkanımız Sefer Kaya Üzen başta olmak üzere Çanakkale TB Meclis üyelerine Keşan TSO Meclisi adına teşekkürlerimi sunar, her daim işbirliği içerisinde çalışmak istediğimizi belirtmek isterim.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ