Reklam
Reklam

Keşan TSO, mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri hakkında bilgilendirdi

Keşan TSO, mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri hakkında bilgilendirdi
  • 12.06.2019
Reklam

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Y.Murat Arıkan, oda olarak birçok farklı konularda eğitim düzenlendiği bildirerek, “Üyelerimiz ile yapmış olduğumuz anketler ve web sitemizde yer alan anketler doğrultusunda eğitim planlamamızı oluşturup, üyelerimize, üye çalışanlarımızı ve Keşan halkımıza mesleki ve kişisel gelişim konularında birçok eğitim düzenlendik.” dedi.

Arıkan, eğitimlerin, bölgesel ve ulusal düzeyde kurumlar ile işbirliğinde düzenlendiğini, bölgesel ekonomiye doğrudan ve dolaylı katkılar sağladığını da belirterek, şunları kaydetti: “Yapmış olduğumuz ve planladığımız gerçekleşecek tüm eğitimlerimiz, Odamız bünyesinde olduğu gibi birçoğu yerel, bölgesel ve ulusal kurum ve kuruluşlar ile işbirlikleri içerisinde düzenlenmektedir. Mesleki eğitimlerimizi, yerel olarak; Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitimi Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Mesleki Eğitim Merkezi, İş Kur Hizmet Merkezi, Trakya Kalkınma Ajansı ve oda üyemiz firmalarımız ve kurumlarımız ile ulusal olarak ise bağlı olduğumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Belgelendirme Merkezi (TOBB MEYBEM) işbirliğinde sürdürmekteyiz. Özellikle mesleki eğitimlerimiz oda üyelerimizin ve diğer işverenlerimizin ara eleman sorununa çözüm niteliğinde ve yasal olarak mevzuat ve kanunlar ile üyelerimizin işlerini devam ettirmesi için zorunlu hale getirilen eğitim sertifikaları için eğitim veya sınavlar düzenlemekteyiz. Kişisel gelişim eğitimlerimiz ve diğer eğitimlerimiz ile de bölgesel ekonomiye, istihdama ve ticaretin gelişmesine doğrudan ve dolaylı olarak katkı sağlamaktadır.”

Keşan TSO Eğitim Koordinatörü Kadir Can Tunç da konuyla ilgili olarak, Keşan TSO 2019 yılı 5 aylık faaliyetleri hakkında şu bilgilendirmeyi yaptı: “Keşan Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile her ay düzenli olarak yapmış olduğumuz gıda sektöründe faaliyet gösteren işverenlerin ve çalışanların zorunlu olarak alması gereken ‘Hijyen Eğitimini’, toplam 127 kişiye vererek, belgelerini teslim ettik.

TOBB MEYBEM işbirliği ile 13 Ağustos 2019 tarihinden itibaren zorunlu hale getirilecek ‘Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım Sorumlusu Sınavlarımız’ ile başarılı olan toplam 58 kişiye belgelerini verdik.

TOBB MEYBEM işbirliği ile yeni olarak mevzuat düzenlemesi getirilen ‘Emlak Danışmanlığı Sınavlarımız’ toplam 22 kişi ile gerçekleştirdik.

Mart ve Mayıs aylarında Keşan İş Kur Hizmet Merkezi işbirliği ile ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerimizi’ yaparak, toplam 60 kişiyi belgelendirdik.

Keşan İlçe Sağlık Merkezi işbirliği ile 10 ve üzeri çalışanı olan firmalarda en az 1 kişide olması zorunlu olan ‘İlk Yardım Eğitimimizi’ toplam 22 kişinin eğitimi tamamlaması ile belgelerini teslim ettik.

Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile oda üyelerimize ve kamu çalışanlarına yönelik ‘Proje Hazırlama Eğitimimizi’ toplam 28 kişinin katılımlarıyla gerçekleştirdik ve sertifikalarını teslim ettik.

Oda Üyemiz Bendis AVM işbirliği ile odamız üyesi firmaların çalışanlarına yönelik, bölgemizin konumu itibarıyla komşumuz Yunanistan’dan gelen misafirlerimiz ile alışverişlerin kolaylaşması için ‘Günlük Yunanca Dil Kursumuzu’ 2 aylık bir sürede toplam 135 kişi ile tamamlayarak, katılım belgelerini verdik.

 Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ daki birçok Odalarımızın ve Borsalarımızın işbirlikleri ile Oda ve Borsa personellerine yönelik, kurumlar arası yazışmaların elektronik ortamda sürdürülmesi için gerekli olan alt yapı için ‘Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) Eğitimlerimizi’ 28 kişinin katılımlarıyla tamamladık.

Keşan, İpsala Oda ve Borsalar, bölgemizdeki diğer kamu kurumları işbirliği ile ticareti geliştirmeye ve büyütmeye doğrudan ve dolaylı olarak katkı sağlayacak, ‘E-ticaret, Etkili İletişim, Sanayide Dijital Dönüşüm Eğitimleri’ ve ‘Yaş Pastalarda Denetimleri ve KOSGEB Destekleri’ hakkında bilgilendirme toplantılarımızı ve seminerlerimizi yoğun bir katılımlar ile gerçekleştirdik.”

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ