Reklam
Reklam

KEŞAN’DA 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ

KEŞAN’DA 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ
  • 08.03.2023
Reklam

Keşan Kent Konseyi Kadın Meclisi, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle bugün yürüyüş düzenlendi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlere saygı göstermek adına sessiz yapılan yürüyüşe, kadınların yanı sıra bazı siyasiler, muhtarlar ve erkekler de katıldı.

Keşan Kent Müzesi önünde toplanan kadınlar, Hastane Caddesi üzerinden Alparslan Türkeş Meydanı’na kadar yürüdü.

Alparslan Türkeş Meydanı’nda basın açıklamasını Keşan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Saliha Kafalı okudu.

Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Kafalı şunları ifade etti: “Bu gün bizi biz eden, ailelerimizin temeli sayılan kadınlarımızın günüdür. Dünya Kadınlar Günü’dür. Kara Fatmaların, Nene Hatunların günüdür. Kurtuluşu omuzlayan cenneti ayakları altında taşıyan kadınlarımızın günüdür. Kimi zaman anamız, bacımız, kızımız, kimi zaman can yoldaşımız, hayat arkadaşımız, kimi zaman yol göstericimiz olan ve bizi biz olma yolunda yüreklendiren şefkat ve sevgilerini her zaman karşılıksız veren tüm fedakâr kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileyen Saliha Kafalı, “Depremin yarattığı tahribattan en çok etkilenen kadınlar ve çocuklar olmuştur. Diğer yandan ülkemiz genelinde dayanışma yaşatır. Gerçeğini de en iyi kavrayan ve kumbaralarında ki paralarını, sandıklarındaki çeyizlik eşyalarını seve seve deprem bölgesine gönderenler de yine kadınlar ve çocuklar olmuştur.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ