Reklam
Reklam

KEŞAN’DA HISIZLAR KOL GEZİYOR, PENCERE KAPI NE VARSA GÖTÜRÜYOR!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 21.01.2022

Yok valla şaka değil… Evinizde otururken pencereniz sökülür ve kapınız çıkarılırsa hiç şaşırmayın!.. Paniklemeyin, telaşa vermeyin!.. Malum kimsede döviz, ziynet eşyası ve nakit kalmayınca, Keşan’da pencere kapı hırsızlığı popüler olmaya başladı!.. Hem öyle böyle de değil… Önceden metruk evlerde kalan yıkıntılarla idare eden hırsızlar, artık yaşanılan evlere dadanmaya başladı… O kadar rahatlar ki, fotoğraflardan da göreceğiniz üzere karşılarına polis çıksa bi tarafına takmıyorlar!.. Tabi ki fotoğrafta gördüğünüz kadın polisimiz müdahale edip, uyarmaya ve durdurmaya çalışıyor (tesadüfen mesai bitiminde evine giderken rastladığı bir durum olsa gerek) ama bizim hırsızlar artık o kadar rahatlar ki, yaptıkların da bir aykırılık olduğunu düşünmüyorlar!.. Resmen yaşanılan evlere girip, ev sahiplerinin dışarıda olduğu vakitlerde pencereleri söküp, gidiyorlar!..

Bunlar normal mi sizce… Bu ve benzeri durumlara ne zaman ‘Dur!’ denilecek… Ne zaman huzur ve güvenliğimiz sağlanacak… Bugün bu ve benzeri durumlara ‘Dur!’ denilmezse, müsamaha gösterilirse, önleri kesilmezse, yarın evimizde otururken bile iki elimizi belimize sımsıkı tutup gezeceğiz… Çünkü bugün buna ‘Dur!’ diyemeyenler ve önünü alamayanlar yüzünden, yarın kıçımızdaki dona bile sahip olamayacağız!..

Vatandaş tedirgin… Güpegündüz yaşadıkları evin talan edilmesinden şikayetçi… Komşularında şahit oldukları durumlardan ötürü huzurları yok…

Ey ahaliler… Ey tuzu kuruda olanlar… Ey kapısında güvenlik bulunup, başına yastığa rahatlıkla koyanlar… Hakikaten huzurla uyuyor musunuz?! Keşan halkı böylesine huzursuzken siz rahat mısınız? Üj bej tane serserinin Keşan halkını huzursuz etmesine nasıl seyirci kalabiliyorsunuz? Hiç mi yaptırımınız yok? Hiç mi bu hırsızların önünü kesecek ekibiniz yok? Bu kadar aciz misiniz?

Biz huzursuzuz, Keşan halkı huzursuz ey ahaliler!.. Güpegündüz bahçelerimiz talan ediliyor, evlerimize dayandılar, yağma başladı… Sizin de kendinize gelme vaktiniz çoktan geldi de geçiyor bile!.. Ya bir an önce kendinize gelin ya da koltuklarınızı boşuna işgal etmeyin!..

Saygılar benden size, huzurumuzun geri gelmesi dileğiyle…

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ