Reklam
Reklam

“KEŞAN’DA İFTARA DOĞRU ÖZEL PROGRAMI” BEĞENİYLE İZLENDİ

“KEŞAN’DA İFTARA DOĞRU ÖZEL PROGRAMI” BEĞENİYLE İZLENDİ
  • 07.05.2021
Reklam

Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Müftülüğü işbirliğinde düzenlenen ‘Keşan’da iftara doğru özel programı’ 6 Mayıs 2021 Perşembe günü gerçekleştirildi. Program sosyal medya üzerinden canlı yayınlandı.

Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde gerçekleştirilen ve saat 19.30 sıralarında başlayan programa; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit katıldı.

Program; tasavvuf grubunun seslendirdiği ilahiler ile başladı.

Ardından söz alan Mustafa Helvacıoğlu, “Birliğin, beraberliğin, dayanışmanın yanındayız. Dinimizin mayasında dayanışma var, birlik ve beraberlik var. Ramazan ayının ruhunu hep beraber yaşıyoruz. İlçe Müftülüğümüz ile birlikte bir iftar programı düzenledik. Tüm hemşehrilemize hayırlı ramazanlar diliyoruz. İnşallah yeniden iftar sofralarında buluşacağız. İftar sofralarımızı çok özledik.” dedi.

MEHMET YİĞİT…

Daha sonra konuşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit ise bu yıl Ramazan ayının temasının ‘Şifa Ayı Ramazan’ olarak belirlendiğini ifade ederek, “Manevi şifaya vurgu yapıyoruz. Pandemi nedeniyle camilerimiz biraz garip kaldı. Teravi namazlarımızı kılamıyoruz. ‘Gel Kuran ile şifa bulalım’ diyoruz. Aynı zamanda ‘Gel namaz ile huzur bulalım’ diyerek, namaza da dikkat çekiyoruz. ‘Gel oruç ile sıhhat bulalım’, Ramazanın en önemli özelliği oruç tutulması. Bu yıl başkanlığımız ‘Gel zekat olalım’ şeklinde de spotu var. Zekat malımızı bereketlendiriyor. Ramazan ayı geldi ve geçiyor. Bu sayılı günler hızla geçiyor. 1 hafta sonra bayram edeceğiz. Pandemi nedeniyle büyük kalabalıklar oluşamadı. İftar sofralarını kuramadık. Pandeminin sona ermesi için sürekli dua ettik.”

Program İki Minareli Cami Müezzini Ahmet Sav tarafından Kuran’ı Kerim tilaveti okunması ile devam etti.

Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit’in Ramazan ayının kazandırdıkları ve Kadir Gecesi’nin önemini konu alan konuşmasının ardından Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da Yunus Emre’nin ‘Bana Seni Gerek Seni’ adlı şiiri okudu.

Program iftar saatine kadar tasavvuf musikisi ekibi tarafından birbirinden güzel eserler seslendirilmesinden sonra yemek duası okundu.

Yemek duasının ardından tasavvuf musikisi ekibi tarafından birbirinden güzel eserler seslendirmeye devam ederken, semazenler de etkinliğe görsel açıdan çok güzel bir katkı sundu.

Etkinlik, Keşan Belediyesi Mehteran Takımı tarafından muhteşem bir gösteri ziyafeti sunulması ile sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ