Reklam
Reklam

KEŞAN’DA ‘TAM KAPANMA’ SÜRECİ SONA ERMİŞTİR!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 08.05.2021

Esnafımız da vatandaşımız da özgürdür!.. Hoş, ‘tam kapanma’ denilse de, zaten böyle bir uygulama yaşanmadı ülkemizde… Edepliyi, kurallara riayet edenleri, arkası olmayanları, mazlumu, garibi kapadılar sadece!.. Güçlerinin yettiğine, seslerini çıkarmayan, kaderine razı gelen, onurlu, gururlu, haysiyetli, saygılı vatandaşıma ve esnafıma işledi bu kural!..

1 yıldan fazladır kapısında kilit vurulu esnafım var… Aylardır kirasını ödeyemeyen, faturalarını yatıramayan, bankalara borçlarını ödeyemeyen, evinde kapanıp kaderine razı olan binlerce esnaf ve vatandaşımız var…

Ülkenin çok az bir kesmi hariç herkes kara kara düşüncede… Hesap kitap yapmaktan, sonunu görememekten insanlar kafayı yemiş durumda… Bir de ceza yemek korkusuyla evinin penceresinden bile başını uzatmayan insanlarımız var… Devletinin koyduğu kurallara saygılı, Allah’tan korkan ve bu salgının bir an önce yok olması için verilen mücadeleye destek olan…

Ve hâl böyleyken… Sen git kapalı iş yerinin kapısını açtır, aile dışı iftarı bırak bir arada olmak yasakken toplu iftar yap, sonra da benim, senin koyduğun ancak kendin uymadığın kurala riayet etmemi bekle!.. Ele ver talkını kendin yut salkımı!.. E bundan sonra kusura bakmayacaksınız!.. Siz bize kötü örnek oldunuz, bu toplumun ayarını bozdunuz!… Aklımızla oynadınız, bizi temelli şaşırttınız!.. Cezanıza da razı olsanız, bu kural tanımazlığınızla, itibarınızı, iki paralık yaptınız!..

Evet sevgili okurlarımız… Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki; dün gece Keşan’ımızda yaşanan olay, salgınla mücadelede üzerine düşen görevi yapan, her şeye rağmen yasaklara uyan vatandaşımız ve esnafımız adına beni derinden üzmüştür… AK Partili gençlerin, ‘tam kapanma’ sürecinde, bir restoranda toplu halde görülmesi, affedilir ya da görmezden gelinebilecek bir durum değildir… Asılacaksak; asılırız!.. Kesileceksek; kesiliriz!.. Ancak kalemimizi yere düşürmeyiz!..

Sizi affetmiyoruz!.. 1 yıla aşkın süredir yoklukla, açlıkla, harçla borçla mücadele eden vatandaşımız vebali boynunuza olsun!.. Kendiniz koyduğunuz yasağı kendiniz çiğnediğiniz için bu mübarek gecede evinize kapanıp bol bol dua edin ki Allah sizi affetsin!..

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ