Reklam
Reklam

KEŞAN’I YÖNETENLER UYANIN!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 12.07.2019

Sizi dürtmeden olmuyor!.. Hemencecik rehavete kapılıyorsunuz!.. Biliyoruz havalar sıcak gitti, güneş tepeden yaktı ama bakın Allah serinlik de veriyor ara ara!.. Bi serinlikte benden size gelsin inşallah!..

Gelelim Keşan’daki uyuşturucu madde kullanımında görülen artışa ve her gün rastlanılan bağımlı vakalarına…

Bitmez… Tükenmez… Artar… Eksilmez…

Nedeni bende saklı değil sanırım!.. A han da 3 yaşından bebesine, 70 yaşındaki dedesine kadar biliyor nedenini!.. Yıllardır dilimde tüy bitti, bizim idareciler bir türlü işi çözemedi!.. Sağır sultan duydu, onlar gözlerini yumdu!.. Kadı kızına gitti, bizimkiler habire kurdele kesti!.. Masumları topladılar, suçlular ihya oldu!.. Gözlerinin içine baka baka sattılar, hepsi seyreyledi!.. Hep dostlar alışverişte gördü!.. Satış anı bir türlü rast gelemedi!..

Evet Keşanlı hemşehrilerimiz… Hemen hemen her gün okuyorsunuz değil mi; falanca kişide 10 gram, filanca kişide 0,5 gram, berikinde 1 fişek, ötekinde 10 fişek bonzai ele geçirildi diye… Hepsi de içici… Bu aralar bir de eroin musallat oldu ilçemize… Keşanlı gençler, çocuklar zehirleniyor göz göre göre… Bizimkiler içicilerin peşinde koşmaktan, satıcılara eremiyorlar bir türlü nedense!..

Vatandaşım arıyor ve ‘Ya abla bu kadar zor mu? Dün çıplaktı bugün son model arabayla geziyor! Dün eli kolu boştu, bugün bileziklerden kolu tutmuyor!’ diye yorum yapıyor… ‘Gözümüzün önünde cereyan ediyor ama bizimkiler hiç ses etmiyor!’ diye bağırıyor vatandaş… Öyle elini kolunu sallaya sallaya operasyon olmaz… Öyle satıcının gözünün içine baka baka operasyon yapılmaz… Öyle davul zurnalı baskın olmaz!.. Kaç kere şahit oldum baskından önce vatandaşım beni arayıp, ‘Ablaaa çuval çuval taşıyorlar, hayrola bir şey mi olacak?!’ dediğine… Bizimkilerle satıcılar arasında muhabbet kuşu mu var ne!..

Keşan’ı yönetenler uyanın artık!.. Uyanın ki 5 gramlarla, 10 gramlarla, 2 fişeklerle, 5 fişeklerle bu işin çözümlenemeyeceğini bir anlayın!.. Ha anlayamadıysanız da, bir dahaki sefere daha güzel anlatırız!.. Keşan’ımızda her şeyin güzel olması için, sağlıklı ve güzel bir nesil için sesimizi sonuna kadar çıkartırız… Hatta avazımız çıktığı kadar bağırırız… Uyandırana kadar dürteriz… Ya kendinize gelirsiniz ya da getirtiriz…

Saygılar benden size, satıcıları yakalayıp, bir an önce Keşan’daki pisliği temizlemeniz dileğiyle…

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ