Reklam
Reklam

KEŞAN’IN YÖNETİCİLERİ, TEKSTİL FABRİKALARININ İDARECİLERİYLE ALINAN TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRDİ

KEŞAN’IN YÖNETİCİLERİ, TEKSTİL FABRİKALARININ  İDARECİLERİYLE ALINAN TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRDİ
  • 25.03.2020
Reklam

Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)

ve TYH Tekstil, Özdemir Tekstil, Kardem Tekstil, Vespa Tekstil ve Petek Tekstil katılımları ile yapılan emek yoğun sektör toplantısı, Keşan TSO ev sahipliğinde gerçekleşti.

Keşan TSO Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantı ile emek yoğun sektörleri hakkında istişarelerde bulunuldu.

Toplantıya; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, TYH Tekstil Temsilcisi Arif Kaya, Özdemir Tekstil Temsilcisi Muharrem Erol, Kardem Tekstil Temsilcileri Cafer Kaşalı ve Raşit Akgör, Vespa Tekstil Temsilcisi Seval Akbunar ve Petek Tekstil Temsilcisi Yüksel Arslan katıldı.

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, şunları ifade etti: “Çin’de başlayan ve dünyayı etkisi altına alan corona virüsü ile mücadele sağlık alanında sürdürülürken, ekonomide çarkların dönmesi için de gayret gösteriyoruz. Keşan Kaymakamımız, Keşan Belediye Başkanımız ve Keşan TSO olarak emek yoğun sektörlerimizin Keşan ve çevresinde sanayisi ve istihdamı çok olan tekstil sektörüyle buluştuk. Faaliyetlerini sürdürmeye çalışan işletmeler, bir takım tedbirlerle yaşanabilecek riskleri ortadan kaldırmaya çalışıyor. İşletme ve personel için ayrı önlemler almaya çabalayan kuruluşlar, normal uygulamalarının üzerine çıkarak, hassasiyetini üst seviyeye yükseltmiş durumda. Amacımız; hijyen şartlarına uyulması ve sağlıklı üretime nasıl devam edileceği ve en önemlisi personel yoğunluğu olmasından dolayı personellerin genel sağlığının korunması corona virüsünün (Kovid-19) yaylımını engellenmesi açısından alınabilecek önlemler hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Firmalardan aldığımız dönüşler ise önlemlerin Sağlık Bakanlığının direktiflerini takip ederek alındığı yönünde bazıları ise üretimi durdurarak tamamen izine çıkmış. Çalışanlar ve ailelerinin sağlığını ve güvenliğini sağlamak şu anda en önemli önceliğimiz. Ana amacımız; corona virüsün yayılmasını mümkün olduğu ölçüde yavaşlatmak.”

Sağlık açısından şuan bölgemizde sıkıntılı bir durum yok fakat çalışanlarında dikkat etmesi gerektiğinin altına çizen Şapçı, ortak görüş ile yeterli izolasyon ve hijyenle yayılımı en aza indirelebileceğini vurguladı ve corona virüsü tedbirleri kapsamında sektör toplantılarının devam edeceğini belirtti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ