Reklam
Reklam

KEŞANLI BURAK İŞÇİMEN, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ GENEL SEKRETER YARDIMCILIĞINA ATANDI

KEŞANLI BURAK İŞÇİMEN, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ  GENEL SEKRETER YARDIMCILIĞINA ATANDI
  • 16.08.2020
Reklam

Trakya Üniversitesi’nde Sağlık Kültür Spor ve Daire Başkanı olarak görev yapan Keşanlı Burak İşçimen, Trakya Üniversitesi Genel Sekreter yardımcılığı görevine atandı.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu tarafından Genel Sekreter Yardımcılığı’na atanan Burak İşçimen, aynı zamanda Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı görevine de devam edecek.

İşçimen’i tebrik ediyor ve yeni görevinde başarılar diliyoruz.

BURAK İŞÇİMEN KİMDİR?

Burak İşçimen, Keşan’da doğdu. Çocukluk yıllarından itibaren Lokanta & Restaurant & Hotel işletmeciliği ile iç içe büyüyen İşçimen, aile mesleği olan sektörü ileriye taşıyabilmek için bu yönde eğitim almayı tercih etti. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden 2010 yılında mezun oldu.

Mesleki tecrübeye değer veren Burak İşçimen, üniversite yıllarında sırasıyla Swissotel The Bosphorus (Stajer), True Blue Kalamış (Aşçı), Leblon Asmalımescit (Aşçıbaşı yardımcısı), True Blue Kalamış (Aşçıbaşı), Sheraton İstanbul Maslak Hotel (Kısım şefi), Larissakka Restaurant (Kısım şefi) , Urza Restaurant (Aşçıbaşı asistanı, danışman) gibi İstanbul’un önde gelen mekânlarında mesleki tecrübe edindi. 2011 yılında İtalya’da gastronomi alanında çalışmalarda bulundu. 2011 yılında Leonardo da Vinci programı kapsamında Almanya ve İspanya’da balık, su ürünleri alanında koordinatör olarak görev aldı ve çeşitli araştırmalar yaptı. Mesleki tecrübe ve istihdam’a çok değer veren Burak İşçimen, 2011 yılından itibaren kendi işletmelerini kurdu.

Dededen toruna kalan aile işletmelerinde yöneticilik yaptı. Burak İşçimen’in Keşan Ticaret v Sanayi Odası’nda bazı komitelerde aktif rol aldığı dönem yine bu yıllarda başlayıp devam etti. İş yaşamı boyunca gelişmeye ve eğitime değer veren Burak İşçimen, Keşan Halk Eğitimi Merkezi’nde 2010-2017 yılları arasında çıraklık, kalfalık, ustalık yetiştiriciliği programında birçok dalda usta öğreticilik yaptı. 2013 yıllında askerlik görevini yerine getirdikten sonra 2014-2017 yılları arasında Keşan’da turizm alanında mesleki eğitim veren bir lisede usta öğretici olarak görev yaptı.

Yine bu dönemlerde bulunduğu lisede projeler hazırlar. ‘Akıllı Besin Pramidi’ projesinde Keşan İlçe Milli Eğitim müdürlüğü ve Keşan Sağlık Müdürlüğü ile kendi öğrencilerinin öğrenimini arttırmak ve daha küçük öğrencilerin dikkatini çekmek için dijital, sesli ve görsel anlamda dikkat çeken bir besin pramidi tasarlar. Daha sonra ‘Sağlıklı Beslen, Sağlıklı Yaşa’ projesiyle çalışmalarına devam etti. Keşan yemeklerini ve kültürünü araştırmak ve bir kitapçık oluşturmak için yola çıkan İşçimen, arkadaşları ile birlikte ‘Tarihten Gelen Tatlar’ yarışmasını projelendirdi ve uyguladı. 2015 yılında akademisyen olan eşinin desteği ile akademik hayata Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda başladı.

5 dönem Turizm ve Gastronomi alanında öğretim elemanı olarak görev yapan Burak İşçimen, akademik görevine Mart 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Arda Meslek Yüksekokulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü’nde devam etti. Aynı zamanda Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığında İşletmeler Genel Koordinatörü olarak Trakya Üniversitesi tarafından yönetilen tüm birimlerin yeniden yapılandırılması sürecini yönetti. 2019 Ocak ayından itibaren Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdür yardımcılığı görevini de yerine getiren Öğretim Görevlisi Burak İşçimen, 12 Temmuz 2019 tarihinde Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı olarak tüm birimlerde yenilenme sürecini yönetti.

Buran İşçimen’e eğitim yaşamında başarılarının devamını dileriz.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ