Reklam
Reklam

KILINÇ: “KEŞAN’A VE BÖLGEMİZE HAYIRLI OLSUN”

KILINÇ: “KEŞAN’A VE BÖLGEMİZE HAYIRLI OLSUN”
  • 05.03.2022
Reklam

Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan Keşan E-Sınav Merkezi, 14 Mart 2022 tarihi itibariyle hizmete başlayacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, şu bilgileri verdi: “E- Sınav Merkezi’nde, motorlu taşıtlar sürücü kursları sınavları, mesleki eğitim merkezi sınavları (ustalık ve kalfalık), protokol sınavları, kıyı emniyeti amatör telsizcilik sınavları gerçekleştirilecek.” dedi.

Aday öğrencilerin sınavlarının online olarak artık Keşan’da yapılacağını dile getiren Kılınç, şunları ifade etti: “Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan E-Sınav merkezinde, motorlu taşıtlar sürücü adayları, Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitim alan aday öğrenciler, protokol sınavları ve kıyı emniyeti amatör telsizcilik sınavlarına girmek isteyen adaylar online olarak sınava girebilecektir.

Daha önce Edirne il merkezinde yapılan e-sınavlar artık Keşan E-Sınav merkezinde de yapılabilecek.

Hafta içi ve hafta sonları da açık olacak olan merkezde, aynı anda 20 kursiyer online sınav olabilecek.

Kurulan e-sınav merkezi ile birlikte vatandaşlarımız basılı evrak kullanılmaksızın, sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda yapıldığı merkezde rahatlıkla sınav olabilecekler.

Başta Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer olmak üzere Edirne Milletvekilimiz Fatma Aksal’a, Edirne İl Başkanı Belgin İba’ya, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İlhan Saz’a şükranlarımı sunuyorum. E-Sınav merkezimizin Keşan’a ve bölgemize hayırlı olmasını dileriz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ