Reklam
Reklam

KİM SORARSA İLÇEYE GİRİŞLERİ YASAK!

KİM SORARSA İLÇEYE GİRİŞLERİ YASAK!
  • 13.05.2022
Reklam

Keşan Belediye Meclisinde 3 Şubat 2022 tarihinde alınan karar gereği, Keşan’a dışarıdan gelen hurdacıların girmesinin yasaklandı. Karar alınmasının nedeni ise kayıt dışı hurda toplanmasının ve bir nebze olsun hurda çalan hırsızların önüne geçilmesini sağlamaktı.

Ancak karar alınmasına rağmen, ne hırsızlıkların önüne geçildi ne de dışarıdan gelen hurdacıların ilçeye girişi engellendi. Aksine Keşan dışından gelen yabancı plakalı araçlarla hurdacılar, hoparlörlerini de son ses açarak, cadde, mahalle ve sokaklarda hurda toplamaya devam etti. Hergün Keşan sokaklarında cirit atan hurdacıları gören vatandaşlar ise Keşan Belediye Meclisi kararının iptal edilip edilmediğini sordu. Alınan kararın en başından beri uygulanmadığının da altını çizen vatandaşlar, “Bizim meclis kararları neden alıyor? Gündem maddelere çeşitlilik getirmek için mi yoksa yeşillik olsun diye mi! Uygulanmayan, uygulamaya geçirilmeyen, denetimi yapılmayan karar; karar değildir. Keşan halkına bu konuda açıklama yapsınlar biz de başka mercilere derdimizi anlatalım.” şeklinde konuştu.

 

Keşan’da kayıt dışı hurda alımına izin verildiği sürece hırsızlıkların önüne geçilemeyeceğini vurgulayan vatandaşlar, “Artık canımıza tak dedi. Bugün malımıza kast edenler, yarın canımıza kast edecek. Bahçemizde demir parçası bulundurmaya korkar olduk. Artık tahtadan malzemelerle işimizi görmeye başladık. Ama nereye kadar? Yaşadığımız evlerimizdeki ev aletlerimiz, tencere tavamız, su saatlerimiz kısaca her şeyimiz talan ediliyor.” dedi.

Vatandaşlar, ilgilileri göreve davet ederek, alınan kararların arkasında durmaya davet etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ