Reklam
Reklam

KİME İNANACAĞIMIZA ŞAŞIRDIK!

KİME İNANACAĞIMIZA ŞAŞIRDIK!
  • 11.08.2020
Reklam

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle, COVİD-19 tedbirleri kapsamında, ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da da geniş çaplı denetim yapıldı.

Saat 10.00 sırlarında başlayan denetime; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı ve kurum amirleri ile görevli personel katıldı.

Kaymakam Yılmaz, denetim amacıyla girdiği işyerlerinde bazı esnafa uyarılarda bulunurken, bazılarına da aldığı önlemler nedeniyle teşekkür etti.

Ziyaret sırasında basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz,

denetimde kurallara uymayanları uyardıklarını dile getirerek, kurallara uymamakta ısrar edenlere de gerekli cezai işlem uygulanacağını bildirdi.

Kaymakam Cemalettin Yılmaz, kendisine yöneltilen “Keşan’da COVİD-19 hastası var mı?” sorusunu ise Keşan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Çetin‘in yanıtlamasını istedi.

Mikrofonların kendisine uzatılmasının ardından Kaymakam ile göz göze gelen Dr. Çetin, Kaymakam Yılmaz’ın “Vaka yok diye biliyorum.” şeklindeki cümlesinin ardından “Abartılacak seviyede hastalarımız yok.” dedi.

Basın mensuplarının “Keşan’da pozitif hasta mı yok, Keşan’da yatan pozitif hasta mı yok!” şeklindeki ikinci sorusuna da Çetin, “Şüpheliler evlerinde istirahat ediyor. Ama onların da sayıları abartılacak kadar değil.” diyerek, doğabilecek vakaların da Edirne’ye gönderildiğini bildirdi.

Denetimlere sonradan katılan ve Kaymakam Cemalettin Yılmaz ile birlikte vatandaşlara uyarılarda bulunan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, pandemiyle ilgili Keşan Belediyesinde bir panik yaratacak sorun olmadığını söyledi.

Basın mensupları bu kez de Keşan’da COVİD-19 hastası olup olmadığı sorusunu Helvacıoğlu’na yöneltti. Keşan’da apartman karantinalarının bulunduğunu ifade eden Mustafa Helvacıoğlu ise “Keşan’da pozitif vakalar var.” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ