Reklam
Reklam

KİREZCİ: “UMARIM ARTIK TÜM PARTİLER BUNU ÖRNEK ALIR”

KİREZCİ: “UMARIM ARTIK TÜM PARTİLER BUNU ÖRNEK ALIR”
  • 12.09.2021
Reklam

Memleket Partisi Keşan İlçe Başkanlığı, 18 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan genel merkez kurultayı öncesi, genel başkan adayı için temayül yoklaması yaptı.

İlçe Başkanlığının 100. Yıl Pasajı’nda gerçekleştirilen temayül yoklamasına katılan partililer, kurultayda aday olacak genel başkanları için oy kullandı.

“GENEL BAŞKAN ADAYLARIMIZI, ÜYELERİMİZ BELİRLEYECEK”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Memleket Partisi Keşan İlçe Başkanı Salih Kirezli, “Kurultay öncesi, aday olacak genel başkan adaylarımızı, tüzüğümüz gereği aynı anda Türkiye’nin her yerindeki il ve ilçe örgütlerimizde üyelerimiz belirleyecek.” dedi.

“BUNDAN SONRA TÜM ADAYLARIMIZI ÜYELERİMİZ BELİRLEYECEK”

“Şu anda tek bir başkan adayımız var ve yine de bu adayımızı üyelerimizin onayına sunduk.” diyerek sözlerini sürdüren Kirezli, şöyle devam etti: “Saat 16.00’dan sonra çıkan sonuçları genel merkeze bildireceğiz, sonrasında da 18 Eylül için Ankara’da olacağız.

Bundan sonraki her süreçte genel başkan adaylarımızı, milletvekili ve belediye başkanı adaylarımızı, kısacası tüm adaylarımızı üyelerimiz belirleyecek. Bu sistem, Cumhuriyet tarihinde ilk olacak ve bizim partimiz tarafından uygulanıyor. Zaman zaman bazı partiler ön seçim yaparlar, bazen bazı illerde yaparlar, bu onların tercihine kalmış; ama bizim kuruluş yasamıza göre bizim üyelerimiz oy kullanıyor ve bunu da tüzüğüne koyan tek parti biziz.

Umarım artık tüm partiler bunu örnek alır ve hatta partiler yasasına da bunu koyarlar. Bu demokrasinin gereğidir ve artık şart oldu. Şu anda başkanlık sistemi gereği Türkiye’yi tek bir kişi yönetiyor. Parlamenter sistem olsa, 5 kişi yönetiyor olacak o zaman da 85 milyonluk ülkeyi 5 kişi mi yönetmesi lazım? Onun için bu sistem şart. İnşallah diğer partiler de bizden örnek alır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ