Reklam
Reklam

KIRKLARELİ’NDE ÜNİVERSİTELİLER AŞILANIYOR

KIRKLARELİ’NDE ÜNİVERSİTELİLER AŞILANIYOR
  • 29.09.2021
Reklam

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) ile mücadelede ikinci doz aşılamada %78,1 ile ilk sırada olan Kırklareli’nde üniversite öğrencileri aşılanıyor.

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Ayçin Uğur koordinasyonundaki aşı ekibi, Kırklareli Üniversitesi Kayalı Kampüsü’nde aşı standı oluşturdu.

Öğrenciler aşılarını olabilmek için stant önünde sosyal mesafe kuralına uyarak sıraya girdi. Kısa sürede çok sayıda öğrenci ekip tarafından aşılandı.

Öğrencilerden Oktay Tunalı, ikinci doz aşısını olduğu için kendini güvende hissettiğini söyledi.

Sağlık çalışanlarının aşı için kampüse kadar geldiklerini belirten Tunalı, “Aşı olanlar daha güvende, Kovid-19 hastalığına daha az yakalanıyorlar.” dedi.

Öğrencilerden Selin Çetin de ikinci doz aşısını olduğunu ifade ederek, “Kampüsümüzde hemşire ablalarımızı gördük. Aşımızı olup bu virüsü inşallah yeneceğiz. Aşı olmadan virüsü yenmemiz mümkün değil.” diye konuştu.

Aşılama çalışmaları kampüste 1 Ekim 2021 Cuma akşamına kadar devam edecek.

Sağlık Bakanlığının verilerine göre, Türkiye’de birinci doz aşılama ortalaması %86,45, ikinci doz ortalaması %70,98 olarak kayda geçti.

Buna göre; aşılanma oranının en yüksek olduğu şehir, %78,1 ile Kırklareli oldu. Kenti %77,7 ile Muğla, %77,6 ile Amasya izledi.

Yüksek aşılama oranı olan şehirde, Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi, aile hekimlikleri ile mobil ekiplerin aşılama çalışmaları hızla devam ediyor. (A.A)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ