Reklam
Reklam

KONSER BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

KONSER BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  • 20.11.2023
Reklam

Keşan Belediyesi tarafından Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen kortej ve Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası ve T.C. Kültür Bakanlığı Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Topluluğu konseri, 19 Kasım 2023 Pazar akşamı gerçekleştirildi.

Kent Müzesi önünden saat 19.00 sıralarında başlayan korteje; AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan Teşkilat Başkanı Adnan Vural ve yönetim kurulu üyeleri, siyasi parti temsilcileri, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kent Müzesi önünden hareket eden kortej varış noktası olan Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ne doğru ellerinde Türk Bayraklarıyla Keşan Belediye Bandosu eşliğinde marşlar söyleyerek ulaştı.

KONSER BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası ve T.C. Kültür Bakanlığı Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Topluluğu Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümünde, Keşanlılara muhteşem bir müzik ziyafeti yaşattı.

Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen ve saat 20.00’de başlayan konsere; AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ile müzik severler katıldı.

Orkestra Şefliğini Prof. Dr. Ahmet Hamdi Zafer’in üstlendiği Balkan Senfoni orkestrası yaklaşık 1 saat boyunca dinleyenlerini müziğinde derinliklerinde unutulmaz bir yolculuğa çıkardı.

Konser sonrası Orkestra Şefi Zafer’e, Helvacıoğlu tarafından çiçek ve plaket takdim edildi.

Konserde konuşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun bu sene 101. yıldönümünü coşkuyla kutluyoruz. Kutlama etkinliklerimiz çelenk sunum töreni, geçit töreni, fener alayının ardından; orkestramızın olağanüstü performansı ile birlikte doruğa ulaştı. Bağımsızlık aşkıyla yaşayan, esareti asla kabul etmeyen Büyük Türk Milleti’nin kurtuluş mücadelesinin zafere ulaştığı bu anlamlı günde, mutluyuz. Heyecanlıyız. Bizlere düşen görevin bu kutsal emaneti millet şuuru ile korumak ve daha iyi yarınlara götürmek olduğu bilinciyle durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahramanlarımızı minnet ve saygıyla anıyoruz. Kurtuluş Günü’müz kutlu olsun. Orkestra Şefimiz Ahmet Hamdi Zafer’e ve orkestramızın üyelerine de muhteşem konserleri için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ